Słubice: 18 stycznia 2018   |   Imieniny: Piotr, Małgorzata
reklama
reklama

Chcesz zostać strażakiem? Są wolne etaty

Kolejne służby szukają kandydatów do wstąpienia w swoje szeregi, po policjantach nabór ogłaszają również strażacy. Przyszłych kierowców-ratowników czeka 7. etapów rekrutacji. Co trzeba zrobić, aby dostać się do straży pożarnej?

straz cwiczenia_1

Państwowa Straż Pożarna w Słubicach planuje zatrudnić dwóch stażystów, którzy docelowo będą pełnili służbę jako starsi ratownicy – kierowcy w zmianowym systemie służby.

Kandydatów czeka rekrutacja podzielona na sześciu etapów. Są to:
  • ocena dokumentów,
  • ocena sprawności fizycznej (próba wydolnościowa i test sprawności),
  • sprawdzian lęku wysokości,
  • sprawdzian z pływania,
  • rozmowa kwalifikacyjna,
  • ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej do pełnienia służby.
Kto może zostać strażakiem? Kandydat, który chce starać się o przyjęcie do służby, powinien spełniać wymagania określone w ustawie o państwowej straży pożarnej. Musi mieć obywatelstwo polskie, być niekarany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystać z pełni praw publicznych, mieć co najmniej średnie wykształcenie, uregulowany stosunek do służby wojskowej oraz zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby w PSP (co jest weryfikowane podczas naboru).

Szczegółowe informacje o każdym z etapów postępowania kwalifikacyjnego można znaleźć na tablicy ogłoszeń w komendzie w Słubicach, na stronie internetowej www.straz-slubice.pl lub uzyskać pod numerem telefonu 95 750 76 10.

Pełna treść ogłoszenia o naborze, wraz z listą dokumentów, które należy przygotować, jest dostępna poniżej. Podania można składać do 4 października.

ZOBACZ OGŁOSZENIE
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się nowy herb powiatu słubickiego?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama