Słubice: 19 lipca 2018   |   Imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
reklama
reklama

Chcesz zostać strażakiem? Są wolne etaty

Kolejne służby szukają kandydatów do wstąpienia w swoje szeregi, po policjantach nabór ogłaszają również strażacy. Przyszłych kierowców-ratowników czeka 7. etapów rekrutacji. Co trzeba zrobić, aby dostać się do straży pożarnej?

straz cwiczenia_1

Państwowa Straż Pożarna w Słubicach planuje zatrudnić dwóch stażystów, którzy docelowo będą pełnili służbę jako starsi ratownicy – kierowcy w zmianowym systemie służby.

Kandydatów czeka rekrutacja podzielona na sześciu etapów. Są to:
  • ocena dokumentów,
  • ocena sprawności fizycznej (próba wydolnościowa i test sprawności),
  • sprawdzian lęku wysokości,
  • sprawdzian z pływania,
  • rozmowa kwalifikacyjna,
  • ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej do pełnienia służby.
Kto może zostać strażakiem? Kandydat, który chce starać się o przyjęcie do służby, powinien spełniać wymagania określone w ustawie o państwowej straży pożarnej. Musi mieć obywatelstwo polskie, być niekarany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystać z pełni praw publicznych, mieć co najmniej średnie wykształcenie, uregulowany stosunek do służby wojskowej oraz zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby w PSP (co jest weryfikowane podczas naboru).

Szczegółowe informacje o każdym z etapów postępowania kwalifikacyjnego można znaleźć na tablicy ogłoszeń w komendzie w Słubicach, na stronie internetowej www.straz-slubice.pl lub uzyskać pod numerem telefonu 95 750 76 10.

Pełna treść ogłoszenia o naborze, wraz z listą dokumentów, które należy przygotować, jest dostępna poniżej. Podania można składać do 4 października.

ZOBACZ OGŁOSZENIE
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama