Słubice: 17 lipca 2018   |   Imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
reklama
reklama

Niemcy zapraszają na Jesienne Święto Latawca

Jak mamy jesień, to muszą być i latawce. Co roku o tej porze nasi sąsiedzi zza Odry organizują festyn, którego głównymi bohaterami są właśnie latawce. Tym razem szczególnie mile widziani są seniorzy z wnukami, ponieważ specjalnie dla nich przygotowano dodatkowe atrakcje.

latawiec

Przez najbliższy weekend od 30 września do 1 października na niebie nad łąkami między Frankfurtem a Lebus królować będą kolorowe latawce. Tam właśnie odbędzie się tradycyjne u naszych sąsiadów Jesienne Święto Latawca.

Ogień i wiatr

W imprezie mogą brać udział całe rodziny. Będzie okazja skorzystać nie tylko z „przestrzeni powietrznej”, ale również z innych atrakcji, które przygotowali organizatorzy. W sobotni wieczór od 19.00 nasi sąsiedzi zapraszają na zabawę przy średniowiecznej muzyce z zespołem „Dudelzwerge“ z Lipska, po koncercie będzie pokaz żonglerki ogniem i – o ile pogoda pozwoli – nocne puszczanie latawców.

W niedzielę, gości, zwłaszcza tych młodszych, z pewnością zainteresują pokazy żonglerki i sztuczek cyrkowych i malowanie twarzy w stylu średniowiecza. Oprócz tego będzie przygotowany kącik dla najmłodszych i stoiska gastronomiczne.

Specjalnie dla seniorów

Tym razem szczególnie mile widziani będą seniorzy z wnukami. Gmina Słubice jest partnerem w projekcie frankfurckiej spółki Arle „Uczmy się od siebie nawzajem – citySpotkaniaPOKOLEŃ ohne Grenzen”, w ramach którego zostanie zorganizowany przejazd autobusem dla chętnych z Polski.

Zbiórkę przewidziano o 1 października 9.20 przy Collegium Polonicum (pobyt na imprezie potrwa od 10.30 do 14.00). W tym czasie babcie i dziadkowie wspólnie z wnukami zbudują latawce i wypróbują je w powietrzu. A po wytężonej pracy posilą się ciastem i kawą.

Seniorzy chętni do udziału w wyjeździe mogą zgłaszać się drogą emailową: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie: +49 151 43 14 35 76, +48 601 098 560.

Jak dojechać?

Na miejsce można też dojechać we własnym zakresie - komunikacją miejską (przystanek Wüste Kunersdorf) lub samochodem (Drachenweise Lebus - ZOBACZ MAPĘ). Należy jechać drogą B112 z Frankfurtu do Lebus, po prawej stronie będzie duże pole i parking.

Uwaga zmotoryzowani, bilet całodniowy parkingowy kosztuje 2,00€, do parkowania wyznaczono specjalne strefy.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama