Słubice: 19 stycznia 2018   |   Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
reklama
reklama

Niemcy zapraszają na Jesienne Święto Latawca

Jak mamy jesień, to muszą być i latawce. Co roku o tej porze nasi sąsiedzi zza Odry organizują festyn, którego głównymi bohaterami są właśnie latawce. Tym razem szczególnie mile widziani są seniorzy z wnukami, ponieważ specjalnie dla nich przygotowano dodatkowe atrakcje.

latawiec

Przez najbliższy weekend od 30 września do 1 października na niebie nad łąkami między Frankfurtem a Lebus królować będą kolorowe latawce. Tam właśnie odbędzie się tradycyjne u naszych sąsiadów Jesienne Święto Latawca.

Ogień i wiatr

W imprezie mogą brać udział całe rodziny. Będzie okazja skorzystać nie tylko z „przestrzeni powietrznej”, ale również z innych atrakcji, które przygotowali organizatorzy. W sobotni wieczór od 19.00 nasi sąsiedzi zapraszają na zabawę przy średniowiecznej muzyce z zespołem „Dudelzwerge“ z Lipska, po koncercie będzie pokaz żonglerki ogniem i – o ile pogoda pozwoli – nocne puszczanie latawców.

W niedzielę, gości, zwłaszcza tych młodszych, z pewnością zainteresują pokazy żonglerki i sztuczek cyrkowych i malowanie twarzy w stylu średniowiecza. Oprócz tego będzie przygotowany kącik dla najmłodszych i stoiska gastronomiczne.

Specjalnie dla seniorów

Tym razem szczególnie mile widziani będą seniorzy z wnukami. Gmina Słubice jest partnerem w projekcie frankfurckiej spółki Arle „Uczmy się od siebie nawzajem – citySpotkaniaPOKOLEŃ ohne Grenzen”, w ramach którego zostanie zorganizowany przejazd autobusem dla chętnych z Polski.

Zbiórkę przewidziano o 1 października 9.20 przy Collegium Polonicum (pobyt na imprezie potrwa od 10.30 do 14.00). W tym czasie babcie i dziadkowie wspólnie z wnukami zbudują latawce i wypróbują je w powietrzu. A po wytężonej pracy posilą się ciastem i kawą.

Seniorzy chętni do udziału w wyjeździe mogą zgłaszać się drogą emailową: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie: +49 151 43 14 35 76, +48 601 098 560.

Jak dojechać?

Na miejsce można też dojechać we własnym zakresie - komunikacją miejską (przystanek Wüste Kunersdorf) lub samochodem (Drachenweise Lebus - ZOBACZ MAPĘ). Należy jechać drogą B112 z Frankfurtu do Lebus, po prawej stronie będzie duże pole i parking.

Uwaga zmotoryzowani, bilet całodniowy parkingowy kosztuje 2,00€, do parkowania wyznaczono specjalne strefy.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się nowy herb powiatu słubickiego?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama