Słubice: 17 lipca 2018   |   Imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
reklama
reklama

Głośna próba syren alarmowych

28 września na terenie gminy Słubice zostanie przeprowadzone głośna próba syren alarmowych należących do Obrony Cywilnej. W odstępie 30 minut mieszkańcy usłyszą dwa sygnały.

O godz.12.00 zostanie nadany sygnał akustyczny o ogłoszeniu alarmu, czyli dźwięk modulowany syreny w trwający 3 minuty. Natomiast pół godziny później usłyszymy sygnał o odwołaniu alarmu. Będzie to dźwięk ciągły syren, również trwający 3 minuty.

Jak wyjaśnia Roman Filończuk z Biura Bezpieczeństwa i Reagowania Kryzysowego przy Urzędzie Miejskim w Słubicach, jest to sygnał treningowo-szkoleniowy, mający na celu sprawdzenie stanu technicznego systemu ostrzegania i alarmowania oraz zapoznanie ludności z sygnałami Obrony Cywilnej.

- Mieszkańcy każdorazowo, po usłyszeniu sygnału alarmowego, powinni włączyć odbiornik radiowy i telewizyjny na lokalne pasma, na których będą podawane zasady zachowania się i bieżące komunikaty na wypadek zaistniałych faktycznych zdarzeń - wyjaśnia R. Filończuk.

Na terenie gminy Słubice znajduje się sześć syren alarmowych obrony cywilnej:
  • dach budynku "JUBILAT" przy Placu Przyjaźni 17,
  • dach budynku mieszkalnego przy ul. Sienkiewicza 49,
  • dach budynku SP nr 2 przy ul. Wojska Polskiego 38,
  • dach budynku PUK przy ul. Krótkiej 8,
  • remiza OSP w Golicach przy ul. Jasnej 1C,
  • maszt w centrum Rybocic.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama