Słubice: 14 grudnia 2017   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Co po szkole? Znamy wykaz zajęć pozalekcyjnych

Znamy już wyniki konkursu na zajęcia pozalekcyjne dla dzieci. Dofinansowanie otrzymało 25 autorskich kół zainteresowań (z 36 zgłoszonych propozycji). W tym roku dodatkowe zajęcia będą mieli nie tylko uczniowie, ale również… przedszkolaki. Uczniowie, rodzice, sprawdźcie, gdzie i z czego można skorzystać!

Uczniowie SP3 Słubice

Gmina Słubice co roku ogłasza konkurs na organizację dodatkowych zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży. Kółka zainteresowań są dofinansowywane w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Swoje propozycje zgłaszają nauczyciele, a te, które otrzymają dofinansowanie wyłania specjalna komisja.

W tym roku w jej skład weszli: Roman Siemiński, Zastępca Burmistrza Słubic, Jolanta Skręty, Dyrektor Zespołu Administracyjnego Oświaty w Słubicach i Sabina Matkowska, Kierownik Biura Spraw Społecznych.

Komisja obradowała 25 września. Zapoznała się z 36 ofertami, które zostały zgłoszone do konkursu. „Po długotrwałej debacie postanowiono, że najważniejszymi kryteriami wyboru będą: spójność zapisów w ofercie z ogłoszeniem o konkursie, spójność zaproponowanego tematu z treścią programu, pomysł i sposób realizacji wychodzący poza ramy podstawy programowej odpowiadający potrzebom grupy odbiorców oraz aktywizowanie młodych ludzi w przedsięwzięcia o charakterze prozdrowotnym i profilaktycznym” – czytamy w protokole.

Zdaniem członków komisji, kryteria te spełniło 25 zaproponowanych scenariuszy zajęć. Ich realizacja będzie kosztowała budżet gminy 64 tys. zł. A z zajęć skorzysta około 500 dzieci.

Co zatem czeka na uczniów popołudniami? Teatr, taniec, sport i języki obce – większość zajęć mieści się w jednej z tych kategorii. Na przykład przedszkolaki z „Pinokia” będą uczyły się grać w piłkę ręczną, a w „Jarzębince” będą rozwijać swoją wyobraźnię podczas zajęć teatralno - muzycznych. W Szkole Podstawowej nr 1 dofinansowanie otrzymali m.in. piłkarze i harcerze. W SP2 będzie działo się sporo: piłka ręczna, fitness, dodatkowy niemiecki, zespół wokalno-instrumentalny, a także szachy. Uczniowie SP 3 będą mogli wybierać m.in. między zajęciami teatralnymi, pływaniem, siatkówką, zajęciami cyrkowymi i jazdą na rowerach. W gimnazjum nr 1 będzie można grać w tenisa stołowego, uczyć się dbać o ciało, albo poznawać lepiej chemię. Gimnazjum nr 2 stawia na fitness. A uczniowie Zespołu Szkół Technicznych będą uczyli się strzelać – oczywiście na strzelnicy.

Protokół z posiedzenia komisji, w którym znajduje dokładna się lista dofinansowanych zajęć, załączamy poniżej.

POBIERZ DOKUMENT
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama