Słubice: 24 września 2018   |   Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
reklama
reklama

Co po szkole? Znamy wykaz zajęć pozalekcyjnych

Znamy już wyniki konkursu na zajęcia pozalekcyjne dla dzieci. Dofinansowanie otrzymało 25 autorskich kół zainteresowań (z 36 zgłoszonych propozycji). W tym roku dodatkowe zajęcia będą mieli nie tylko uczniowie, ale również… przedszkolaki. Uczniowie, rodzice, sprawdźcie, gdzie i z czego można skorzystać!

Uczniowie SP3 Słubice

Gmina Słubice co roku ogłasza konkurs na organizację dodatkowych zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży. Kółka zainteresowań są dofinansowywane w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Swoje propozycje zgłaszają nauczyciele, a te, które otrzymają dofinansowanie wyłania specjalna komisja.

W tym roku w jej skład weszli: Roman Siemiński, Zastępca Burmistrza Słubic, Jolanta Skręty, Dyrektor Zespołu Administracyjnego Oświaty w Słubicach i Sabina Matkowska, Kierownik Biura Spraw Społecznych.

Komisja obradowała 25 września. Zapoznała się z 36 ofertami, które zostały zgłoszone do konkursu. „Po długotrwałej debacie postanowiono, że najważniejszymi kryteriami wyboru będą: spójność zapisów w ofercie z ogłoszeniem o konkursie, spójność zaproponowanego tematu z treścią programu, pomysł i sposób realizacji wychodzący poza ramy podstawy programowej odpowiadający potrzebom grupy odbiorców oraz aktywizowanie młodych ludzi w przedsięwzięcia o charakterze prozdrowotnym i profilaktycznym” – czytamy w protokole.

Zdaniem członków komisji, kryteria te spełniło 25 zaproponowanych scenariuszy zajęć. Ich realizacja będzie kosztowała budżet gminy 64 tys. zł. A z zajęć skorzysta około 500 dzieci.

Co zatem czeka na uczniów popołudniami? Teatr, taniec, sport i języki obce – większość zajęć mieści się w jednej z tych kategorii. Na przykład przedszkolaki z „Pinokia” będą uczyły się grać w piłkę ręczną, a w „Jarzębince” będą rozwijać swoją wyobraźnię podczas zajęć teatralno - muzycznych. W Szkole Podstawowej nr 1 dofinansowanie otrzymali m.in. piłkarze i harcerze. W SP2 będzie działo się sporo: piłka ręczna, fitness, dodatkowy niemiecki, zespół wokalno-instrumentalny, a także szachy. Uczniowie SP 3 będą mogli wybierać m.in. między zajęciami teatralnymi, pływaniem, siatkówką, zajęciami cyrkowymi i jazdą na rowerach. W gimnazjum nr 1 będzie można grać w tenisa stołowego, uczyć się dbać o ciało, albo poznawać lepiej chemię. Gimnazjum nr 2 stawia na fitness. A uczniowie Zespołu Szkół Technicznych będą uczyli się strzelać – oczywiście na strzelnicy.

Protokół z posiedzenia komisji, w którym znajduje dokładna się lista dofinansowanych zajęć, załączamy poniżej.

POBIERZ DOKUMENT
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama