Słubice: 17 lipca 2018   |   Imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
reklama
reklama

Milion na nowe lokale socjalne w Słubicach

W Słubicach powstaną nowe lokale socjalne. Miasto otrzymało na ten cel 1 mln bezzwrotnej dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego. Na przyznanie tego typu pomieszczeń w tej chwili oczekuje 47 osób.

mieszkanie socjalne
W Słubicach powstaną lokale socjalne dla 47 osób (fot. archiwum)

Bank Gospodarstwa Krajowego dofinansuje powstanie nowych lokali socjalnych w Słubicach dotacją w wys. 1 mln. zł. - Długo się staraliśmy o tę dotację, ale w końcu się udało – cieszy się burmistrz Tomasz Ciszewicz. Koszt całej inwestycji wyniesie 2,3 mln zł.

Obecnie miasto dysponuje 33 lokalami socjalnymi zlokalizowanymi w budynku przy ul. Jagiellończyka. Jednak to za mało, na przyznanie tego typu mieszkania oczekuje 47 osób.

Stąd konieczność adaptacji kolejnych pomieszczeń. 19 nowych mieszkań socjalnych powstanie w budynku przy ul. Krótkiej 12. Zostanie on przebudowany tak, aby stworzyć w nim mieszkania o łącznej powierzchni 492 mkw. Składać się one będą z jednego lub dwóch pokoi, kuchni i łazienki, o pow. 26 mkw. Każdy lokal zostanie wyposażony w odrębny licznik na wodę i własne ogrzewanie.

- Ma to być lepszym rozwiązaniem niż to, które przyjęto w istniejącym już budynku socjalnym przy ul. Jagiellończyka. Tam mieszkańcy korzystają wspólnie z wody czy prądu, co nie jest ekonomiczne - tłumaczy Beata Bielecka, rzecznik słubickiego magistratu.

Nowi lokatorzy będą mogli wprowadzić się do mieszkań socjalnych dopiero w maju 2019 roku. T. Ciszewicz zapowiada, że przetarg na kompleksową przebudowę budynku przy ul. Krótkiej zostanie ogłoszony w przyszłym roku. Miasto ma już pozwolenie na budowę.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama