Słubice: 22 stycznia 2019   |   Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
reklama
reklama

Złoty wianek dla sołtys z Kunic!

Nasza pani sołtys jest najlepsza! Ewa Guzik, sołtys Kunic, zdobyła „Złoty Wianek”, czyli nagrodę czytelników w konkursie Gazety Lubuskiej „Lubuskie Kłosy 2017”. To konkurs dla kobiet, które są aktywne, działają na rzecz swoich miejscowości i ich mieszkańców. Nie brak ich w naszym województwie - tym bardziej cieszy wygrana sołtys z Kunic.

Ewa Guzik
Ewa Guzik (w środku) wygrała konkurs "Lubuskie Kłosy"

W tegorocznej edycji jedną z kategorii przygotowano specjalnie dla aktywnych kobiet, mieszkanek lubuskich wsi. Panie rywalizowały o „Złoty Wianek”, a wyboru zwyciężczyni dokonywali sami czytelnicy. Okazało się, że najwięcej głosów, dokładnie 687, zgromadziła Ewa Guzik, sołtys małych (bo liczących 93 mieszkańców) Kunic. W nagrodę otrzyma m.in. pamiątkowy dyplom, vouchery na zakupy w wybranych sklepach oraz zatankowanego do pełna, nowego Citroena C3 do dyspozycji przez... jeden weekend.

To dla mnie szok, że wygrałam, przecież Kunice to niewielka wioska, a konkurencja była bardzo duża – mówi E. Guzik, która "rządzi" wioską już trzy lata. Dodaje, że to mieszkańcy zgłosili ją do konkursu – i przez cały czas bardzo mocno wspierali. Sołtys podkreśla, że wszystko to, co dzieje się w wiosce, to również ich zasługa. – Kunice to piękna wioska, której mieszkańcy mają wielkie serca. Cieszę się, że mogę tu mieszkać – podkreśla.

Bo w Kunicach wciąż coś się dzieje. – Chcemy mieszkać w ładnym miejscu – wyjaśnia sołtys. Dlatego mieszkańcy nie ustają w pracy: w najbliższym czasie planują dalsze porządki. Wspólnie przygotowali już dwa parki, teraz zajmą się sprzątaniem terenu starego poniemieckiego cmentarza. Wybudują też wiatę przed świetlicą.

Zbliża się też czas wspólnych imprez: Andrzejki, Sylwester, bal karnawałowy. Bo podczas Sylwestra wszyscy bawią się razem, nikt nie wyjeżdża. – Chcę wyciągnąć ludzi z domów, teraz takie czasy, że tylko praca, dom, praca, dom… a życie jest zbyt krótkie, żeby je zmarnować siedząc w domu – dodaje E. Guzik.

Dlatego sołtys już planuje najważniejsze wydarzenia na przyszły rok: kolejną edycję Sobótki (na tegorocznej bawiło się aż 300 osób), oraz wspólną wycieczkę Zefirem do zaprzyjaźnionego Wiessenau, które w przyszłym roku będzie obchodzić 650-lecie istnienia.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama