Słubice: 25 marca 2018   |   Imieniny: Maria, Wieńczysław, Ireneusz
reklama
reklama

Strażacy ochotnicy rywalizowali w Cybince

Gdzie mamy najsprawniejszych strażaków ochotników? Rozstrzygnęły to zawody pożarnicze zorganizowane w Cybince. O ten zaszczytny tytuł rywalizowały drużyny z 6 jednostek OSP z terenu powiatu słubickiego. Najlepiej spisali się strażacy z OSP Rąpice.

Zawody OSP

16 września na Stadionie Miejskim w Cybince spotkali się reprezentanci Ochotniczych Straży Pożarnych z Białkowa, Cybinki, Górzycy, Grzmiącej, Radzikowa oraz Rąpic. Poza konkursem swoje umiejętności prezentowali ich koledzy zza niemieckiej granicy: Feuerwehr Lossow. A konkurs ten to doroczne Gminne i Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze.

Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn: 7 męskich i 3 kobiece. Startujących czekał sprawdzian w dwóch klasycznych konkurencjach - sztafecie pożarniczej 7x50 m z przeszkodami oraz tradycyjnej „bojówce”. Ćwiczenie to polega na jak najszybszym złożeniu i przygotowaniu linii gaśniczej. Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska, której przewodził kpt. Paweł Przybylski. Rywalizacja była bardzo zacięta, o ostatecznej kolejności decydowały sekundy.

Wśród pań swoją dobrą formę potwierdziły druhny z OSP Cybinka, które okazały się bezkonkurencyjne zarówno w sztafecie jaki i w ćwiczeniu bojowym. Zwyciężyły w obydwu kategoriach po raz trzeci z rzędu! Wśród panów najlepsi tego dnia byli strażacy z OSP Rąpice, którzy zwyciężyli zarówno w zawodach gminnych jak i na szczeblu powiatowym.

ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW

Swoje umiejętności zaprezentowali nie tylko dorośli ochotnicy. W przerwie na zgromadzonych czekała niespodzianka przygotowana przez najmłodszych strażaków w gminie Cybinka. Dziecięca drużyna OSP zaprezentowała profesjonalną akcję ratowniczo-gaśniczą z elementami ratownictwa medycznego, za co zebrała od wszystkich zgromadzonych gromkie brawa.

Po zakończeniu zawodów przyszedł czas na wręczenie pucharów, dyplomów oraz pamiątkowych medali i statuetek. Zwycięzców i zawodników dekorowali starosta słubicki Marcin Jabłoński, który pełni funkcję prezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Słubicach, Wojciech Śliwiński, komendant PSP w Słubicach oraz Marek Kołodziejczyk, burmistrz Cybinki. Wręczono również indywidualne odznaczenia dla druhów i druhen zasłużonych dla pożarnictwa.

Jak było podczas imprezy można przekonać się w załączonej fotorelacji. Zdjęcia dzięki uprzejmości OSP Cybinka.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama