Słubice: 19 lipca 2018   |   Imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
reklama
reklama

Strażacy ochotnicy rywalizowali w Cybince

Gdzie mamy najsprawniejszych strażaków ochotników? Rozstrzygnęły to zawody pożarnicze zorganizowane w Cybince. O ten zaszczytny tytuł rywalizowały drużyny z 6 jednostek OSP z terenu powiatu słubickiego. Najlepiej spisali się strażacy z OSP Rąpice.

Zawody OSP

16 września na Stadionie Miejskim w Cybince spotkali się reprezentanci Ochotniczych Straży Pożarnych z Białkowa, Cybinki, Górzycy, Grzmiącej, Radzikowa oraz Rąpic. Poza konkursem swoje umiejętności prezentowali ich koledzy zza niemieckiej granicy: Feuerwehr Lossow. A konkurs ten to doroczne Gminne i Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze.

Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn: 7 męskich i 3 kobiece. Startujących czekał sprawdzian w dwóch klasycznych konkurencjach - sztafecie pożarniczej 7x50 m z przeszkodami oraz tradycyjnej „bojówce”. Ćwiczenie to polega na jak najszybszym złożeniu i przygotowaniu linii gaśniczej. Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska, której przewodził kpt. Paweł Przybylski. Rywalizacja była bardzo zacięta, o ostatecznej kolejności decydowały sekundy.

Wśród pań swoją dobrą formę potwierdziły druhny z OSP Cybinka, które okazały się bezkonkurencyjne zarówno w sztafecie jaki i w ćwiczeniu bojowym. Zwyciężyły w obydwu kategoriach po raz trzeci z rzędu! Wśród panów najlepsi tego dnia byli strażacy z OSP Rąpice, którzy zwyciężyli zarówno w zawodach gminnych jak i na szczeblu powiatowym.

ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW

Swoje umiejętności zaprezentowali nie tylko dorośli ochotnicy. W przerwie na zgromadzonych czekała niespodzianka przygotowana przez najmłodszych strażaków w gminie Cybinka. Dziecięca drużyna OSP zaprezentowała profesjonalną akcję ratowniczo-gaśniczą z elementami ratownictwa medycznego, za co zebrała od wszystkich zgromadzonych gromkie brawa.

Po zakończeniu zawodów przyszedł czas na wręczenie pucharów, dyplomów oraz pamiątkowych medali i statuetek. Zwycięzców i zawodników dekorowali starosta słubicki Marcin Jabłoński, który pełni funkcję prezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Słubicach, Wojciech Śliwiński, komendant PSP w Słubicach oraz Marek Kołodziejczyk, burmistrz Cybinki. Wręczono również indywidualne odznaczenia dla druhów i druhen zasłużonych dla pożarnictwa.

Jak było podczas imprezy można przekonać się w załączonej fotorelacji. Zdjęcia dzięki uprzejmości OSP Cybinka.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama