Słubice: 18 stycznia 2018   |   Imieniny: Piotr, Małgorzata
reklama
reklama

Opowiedzą o systemach opieki w Polsce i Niemczech

Jednym z wyzwań współczesnego świata jest opieka nad osobami zależnymi: dziećmi i seniorami. W jaki sposób radzą sobie z tym Polacy, a jak Niemcy? Jakie rozwiązania systemowe proponują oba kraje? Na ten temat będzie można porozmawiać z ekspertami w klubie Prowincja.

opieka niemcy_polska_2

Wiele rodzin po polskiej i niemieckiej stronie Odry łączy pracę zawodową i opieką nad małymi dziećmi i seniorami. Na jakie wsparcie w tym zakresie takie rodziny mogą liczyć w obu krajach? Będzie to tematem spotkania, które organizują: Dobro Kultury - Fundacja dla ochrony Europejskiego Dziedzictwa Kulturowego i Polsko-Niemieckie Stowarzyszenie Obywateli Słubic i Frankfurtu nad Odrą „Nasze stadt – unsere miasto”.

- Chcielibyśmy pokazać, jak państwo polskie i niemieckie pomaga w łączeniu ról opiekuńczych i zawodowych. Będziemy omawiać również wsparcie organizacji niepaństwowych – mówi Marzena Słodownik z fundacji Dobro Kultury. Dodatkowym celem spotkania jest nawiązanie sieci partnerskiej tych instytucji w regionie przygranicznym oraz wspólna dyskusja nad wprowadzaniem nowych rozwiązań.

Seminarium odbędzie się 20 września w godz. 12.00- 17.00 w klubie Prowincja w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Zostało podzielone na część seminaryjną i dyskusję. Podczas pierwszej z nich będzie można wysłuchać prezentacji dot. opieki ustawowej w Polsce i Niemczech. A druga będzie prowadzona w formie dwóch moderowanych dyskusji stolikowych (World Cafe): pierwsza o opiece nad dziećmi, a druga nad seniorami.

Organizatorzy gwarantują tłumaczenie (na j. polski i niemiecki), materiały oraz catering. Rezultatem spotkania będzie podsumowanie, sporządzone w obu językach, które będą mogły otrzymać wszystkie zainteresowane osoby i instytucje.

ZOBACZ PROGRAM

Termin: 20.09.2017, godz. 12.00. Miejsce: klub Prowincja, Słubice.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się nowy herb powiatu słubickiego?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama