Słubice: 19 lipca 2018   |   Imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
reklama
reklama

Opowiedzą o systemach opieki w Polsce i Niemczech

Jednym z wyzwań współczesnego świata jest opieka nad osobami zależnymi: dziećmi i seniorami. W jaki sposób radzą sobie z tym Polacy, a jak Niemcy? Jakie rozwiązania systemowe proponują oba kraje? Na ten temat będzie można porozmawiać z ekspertami w klubie Prowincja.

opieka niemcy_polska_2

Wiele rodzin po polskiej i niemieckiej stronie Odry łączy pracę zawodową i opieką nad małymi dziećmi i seniorami. Na jakie wsparcie w tym zakresie takie rodziny mogą liczyć w obu krajach? Będzie to tematem spotkania, które organizują: Dobro Kultury - Fundacja dla ochrony Europejskiego Dziedzictwa Kulturowego i Polsko-Niemieckie Stowarzyszenie Obywateli Słubic i Frankfurtu nad Odrą „Nasze stadt – unsere miasto”.

- Chcielibyśmy pokazać, jak państwo polskie i niemieckie pomaga w łączeniu ról opiekuńczych i zawodowych. Będziemy omawiać również wsparcie organizacji niepaństwowych – mówi Marzena Słodownik z fundacji Dobro Kultury. Dodatkowym celem spotkania jest nawiązanie sieci partnerskiej tych instytucji w regionie przygranicznym oraz wspólna dyskusja nad wprowadzaniem nowych rozwiązań.

Seminarium odbędzie się 20 września w godz. 12.00- 17.00 w klubie Prowincja w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Zostało podzielone na część seminaryjną i dyskusję. Podczas pierwszej z nich będzie można wysłuchać prezentacji dot. opieki ustawowej w Polsce i Niemczech. A druga będzie prowadzona w formie dwóch moderowanych dyskusji stolikowych (World Cafe): pierwsza o opiece nad dziećmi, a druga nad seniorami.

Organizatorzy gwarantują tłumaczenie (na j. polski i niemiecki), materiały oraz catering. Rezultatem spotkania będzie podsumowanie, sporządzone w obu językach, które będą mogły otrzymać wszystkie zainteresowane osoby i instytucje.

ZOBACZ PROGRAM

Termin: 20.09.2017, godz. 12.00. Miejsce: klub Prowincja, Słubice.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama