Słubice: 17 lutego 2018   |   Imieniny: Zbigniew, Julian, Łukasz
reklama
reklama

Nowe busy dla niepełnosprawnych

Powiat słubicki pozyskał dofinansowanie ze środków PFON na zakup trzech pojazdów do przewozu osób niepełnosprawnych. Trafią do Górzycy, Cybinki i Rzepina na początku przyszłego roku.

jablonski stolarski_bg
Dzięki umowie niepełnosprawnym będzie lżej (fot. Powiat Słubick)

Dzięki przystąpieniu powiatu słubickiego do „Programu wyrównywania różnic między regionami III w obszarze D” udało się otrzymać dofinansowanie na zakup trzech pojazdów, przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych. Z pierwszego korzystać będą podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Bieganowie w gminie Cybinka. Będzie on kosztował ponad 60 tys. zł. Umowę z Markiem Kołodziejczykiem burmistrzem Cybinki, Marcin Jabłoński, starosta słubicki i jego zastępca Leopold Owsiak podpisali na początku września.

Niedawno szefowie powiatu podobną umowę zawarli z Robertem Stolarskim, wójtem Górzycy. Samochód, wart 69 tys. zł będzie przewoził uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Górzycy. W ramach tego samego programu dofinansowanie na zakup mikrobusu otrzyma także Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Rzepinie. Wszystkie trzy pojazdy powinny trafić do powiatu słubickiego na początku przyszłego roku.

Starosta Marcin Jabłoński zapowiada, że to nie koniec starań w poszukiwaniu środków zewnętrznych, które można wykorzystać do wsparcia powiatowych instytucji. Mówił o tym podczas spotkania z dyrektorami powiatowych szkół oraz jednostek realizujących szeroko pojętą pomoc społeczną.

- Warto się wspólnie zastanowić, na jakie kolejne cele powinniśmy składać odpowiednie wnioski. Nadal jest sporo możliwości pozyskania dalszych środków, nie tylko z PFRON-u, ale także wielu innych instytucji – podsumował M. Jabłoński.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama