Słubice: 21 listopada 2018   |   Imieniny: Albert, Janusz, Konrad
reklama
reklama

Nowe busy dla niepełnosprawnych

Powiat słubicki pozyskał dofinansowanie ze środków PFON na zakup trzech pojazdów do przewozu osób niepełnosprawnych. Trafią do Górzycy, Cybinki i Rzepina na początku przyszłego roku.

jablonski stolarski_bg
Dzięki umowie niepełnosprawnym będzie lżej (fot. Powiat Słubick)

Dzięki przystąpieniu powiatu słubickiego do „Programu wyrównywania różnic między regionami III w obszarze D” udało się otrzymać dofinansowanie na zakup trzech pojazdów, przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych. Z pierwszego korzystać będą podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Bieganowie w gminie Cybinka. Będzie on kosztował ponad 60 tys. zł. Umowę z Markiem Kołodziejczykiem burmistrzem Cybinki, Marcin Jabłoński, starosta słubicki i jego zastępca Leopold Owsiak podpisali na początku września.

Niedawno szefowie powiatu podobną umowę zawarli z Robertem Stolarskim, wójtem Górzycy. Samochód, wart 69 tys. zł będzie przewoził uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Górzycy. W ramach tego samego programu dofinansowanie na zakup mikrobusu otrzyma także Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Rzepinie. Wszystkie trzy pojazdy powinny trafić do powiatu słubickiego na początku przyszłego roku.

Starosta Marcin Jabłoński zapowiada, że to nie koniec starań w poszukiwaniu środków zewnętrznych, które można wykorzystać do wsparcia powiatowych instytucji. Mówił o tym podczas spotkania z dyrektorami powiatowych szkół oraz jednostek realizujących szeroko pojętą pomoc społeczną.

- Warto się wspólnie zastanowić, na jakie kolejne cele powinniśmy składać odpowiednie wnioski. Nadal jest sporo możliwości pozyskania dalszych środków, nie tylko z PFRON-u, ale także wielu innych instytucji – podsumował M. Jabłoński.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama