Słubice: 21 sierpnia 2018   |   Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
reklama
reklama

Jak obcokrajowcy widzą Polskę? Rusza wyjątkowy konkurs

Podobno pracuje i mieszka w Słubicach około 2 tys. obywateli Ukrainy, mamy również wielu studentów zza granicy, odwiedzają nas sąsiedzi zza Odry… Jak oni wszyscy postrzegają Polaków? Swoimi przemyśleniami mogą podzielić się biorąc udział w konkursie „Polska dla mnie i dla Ciebie”.

europa kolorowa

Akcję organizuje Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jest ona częścią szerszego projektu "Język oknem na świat" realizowanego w ramach Lubuskich Inicjatyw Młodzieżowych. Adresatami konkursu wiedzy o Polsce są szczególnie ci cudzoziemcy, którzy mieszkają, uczą się i pracują w woj. lubuskim. I chcą podzielić się z innymi tym, czego nauczyli się w naszym kraju.

Ich zadaniem jest przygotowanie prezentacji multimedialnej, liczącej minimum 20 slajdów, na temat: „Polska dla mnie i dla Ciebie”, zawierającej zdjęcia, pliki audio lub wideo, oraz oczywiście opisy czy komentarze – w języku polskim.

Organizatorzy określili kilka przykładowych zagadnień, których może dotyczyć prezentacja, np. „Czasami trzeba iść do lekarza. Opieka lekarska w Polsce oczami cudzoziemca”, „Moje prawa i obowiązki. Kontakt z policją, wojskiem lub żandarmerią w Polsce”, „Wiedza to skarb. Świat edukacji - polskie przedszkola, szkoły i uczelnie”, „W polskim urzędzie - damy radę”. Jednak lista nie jest zamknięta, prezentacja może dotyczyć również innych tematów, bliskich autorowi.

Dziesiątka autorów najlepszych, zdaniem jury, prezentacji otrzyma nagrodę w postaci bezpłatnego wstępu na kurs języka polskiego dla cudzoziemców na poziomie zaawansowanym. Kurs jest organizowany przez Instytut Języka Polskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim, liczy 30 godzin lekcyjnych.

Swoje prezentacje należy przesyłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w terminie do 20 września.

ZOBACZ REGULAMIN KONKURSU
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak spędzasz tegoroczne wakacje?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama