Słubice: 21 lutego 2018   |   Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
reklama
reklama

W Drzecinie opowiedzą o jesieni w lesie

Pensjonat „Leśniczówka” i Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Rok w lesie”. Tym razem rozmawiać będą głównie o drzewach, choć nie tylko. Na każdego czeka moc atrakcji – nie tylko przyrodniczych.

rok w_lesie_jesien

To już trzecie spotkanie z cyklu „Rok w lesie”, tym razem uczestnicy będą poznawali tajemnice, jakie skrywa las jesienią. – Opowiemy m.in. o tym skąd leśnik wie ile ma drewna w lesie, jak zmierzyć wysokość drzewa i policzyć jego wiek, czym się różni rykowisko od bukowiska, a także jak odstraszyć... przeciwnika w walce o partnerkę - zachęca Natalia Duer z Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych. Oprócz niej, swoją wiedzą i umiejętnościami z uczestnikami spotkania dzielić się będzie również Janusz Duszkiewicz, który pracuje w Nadleśnictwie Rzepin.

Oprócz ciekawych leśnych opowieści organizatorzy przygotowali zawody rodzinne w terenie. - Nie chcemy zdradzać szczegółów za wcześnie, ale podczas tych zawodów trzeba będzie wykorzystać informacje zdobyte wcześniej podczas prelekcji, warto wiec uważnie słuchać - mówi N. Duer.

Każda rodzina otrzyma specjalnie przygotowany „plaster” z drzewa, na którym będzie mogła nauczyć się, jak policzyć jego wiek. I będzie mogła stworzyć swój własny kalendarz , zaznaczając daty ważnych wydarzeń.

Oprócz tego, jak na każdym dotychczasowym spotkaniu, najmłodsi będą mogli wziąć udział w zajęciach plastycznych, a na wszystkich czekać będą atrakcje kulinarne.

Wstęp wolny.

Termin: 17.09.2017, godz. 14:00. Miejsce: Pensjonat „Leśniczówka” w Drzecinie.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama