Słubice: 22 czerwca 2018   |   Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
reklama
reklama

W Drzecinie opowiedzą o jesieni w lesie

Pensjonat „Leśniczówka” i Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Rok w lesie”. Tym razem rozmawiać będą głównie o drzewach, choć nie tylko. Na każdego czeka moc atrakcji – nie tylko przyrodniczych.

rok w_lesie_jesien

To już trzecie spotkanie z cyklu „Rok w lesie”, tym razem uczestnicy będą poznawali tajemnice, jakie skrywa las jesienią. – Opowiemy m.in. o tym skąd leśnik wie ile ma drewna w lesie, jak zmierzyć wysokość drzewa i policzyć jego wiek, czym się różni rykowisko od bukowiska, a także jak odstraszyć... przeciwnika w walce o partnerkę - zachęca Natalia Duer z Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych. Oprócz niej, swoją wiedzą i umiejętnościami z uczestnikami spotkania dzielić się będzie również Janusz Duszkiewicz, który pracuje w Nadleśnictwie Rzepin.

Oprócz ciekawych leśnych opowieści organizatorzy przygotowali zawody rodzinne w terenie. - Nie chcemy zdradzać szczegółów za wcześnie, ale podczas tych zawodów trzeba będzie wykorzystać informacje zdobyte wcześniej podczas prelekcji, warto wiec uważnie słuchać - mówi N. Duer.

Każda rodzina otrzyma specjalnie przygotowany „plaster” z drzewa, na którym będzie mogła nauczyć się, jak policzyć jego wiek. I będzie mogła stworzyć swój własny kalendarz , zaznaczając daty ważnych wydarzeń.

Oprócz tego, jak na każdym dotychczasowym spotkaniu, najmłodsi będą mogli wziąć udział w zajęciach plastycznych, a na wszystkich czekać będą atrakcje kulinarne.

Wstęp wolny.

Termin: 17.09.2017, godz. 14:00. Miejsce: Pensjonat „Leśniczówka” w Drzecinie.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama