Słubice: 22 czerwca 2018   |   Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
reklama
reklama

Dzień otwarty w IHP we Frankfurcie

Frankfurcki instytut naukowy w sobotę otwiera swe laboratoria dla zwiedzających. Młodym pasjonatom nauki proponuje wykład w ramach uniwersytetu dziecięcego, który zostanie poprowadzony po polsku. Specjalnie dla Polaków przygotowano również program zwiedzania niektórych laboratoriów.

ihp open

IHP GmbH - Innovations for High Performance Microelectronics / Leibniz-Institut für innovative Mikroelektronik to instytut naukowy, mieszczący się w sąsiednim Frankfurcie, który zajmuje się badaniami i rozwojem systemów opartych na krzemie, a także układów i technologii wysokiej częstotliwości. Pracuje w nim 300 pracowników, w tym również Polacy. Naukowcy opracowują innowacyjne rozwiązania, które potem są stosowane np. w medycynie, łączności szerokopasmowej, bezpieczeństwie czy astronautyce.

Co roku na początku września IHP otwiera swe laboratoria dla tych, którzy chcą zobaczyć na własne oczy, jak pracują naukowcy i zobaczyć projekty i prototypy, które tworzą. Tegoroczny dzień otwarty odbędzie się 9 września w godz. 10.00 - 14.00. IHP mieści się w Technologiepark 25.

Co przygotowali dla gości naukowcy? Najmłodsi będą mogli wziąć udział w zajęciach uniwersytetu dziecięcego na temat „Bezprzewodowe sieci czujników w inteligentnym mieście” (wykład w j. polskim o godz. 12.00).

Jest to jedna z niewielu okazji, żeby zobaczyć „na żywo” jak działa linia produkcyjna układów scalonych nazywana Cleanroomem. Wytwarzane są na niej układy scalone takie same jak te, które są np. w popularnych telefonach komórkowych. Pomieszczenie to ma powierzchnię aż 1000 mkw. Zwiedzanie po polsku przewidziano na godz. 10.30.

Odwiedzający IHP będą mogli zajrzeć i dowiedzieć się, co na co dzień bada się w komorze bezodbiciowej (godz. 12.30) czy laboratorium fizyki powierzchni (godz. 13.15). Te dwie prezentacje będą prowadzone po polsku.

Oprócz tego dla gości chcących poznać nowinki technologiczne przygotowano stoiska, przy których naukowcy z instytutu będą prezentować swe projekty badawcze.

Organizatorzy zapraszają wszystkich odwiedzających do oceny prac na wystawie fotograficznej pt. „Spojrzenia na świat”, prezentującej zdjęcia wykonane przez pracowników IHP. Wśród oceniających prace zostanie rozlosowana nagroda.

Kontakt w j. polskim: dr Krzysztof Piotrowski, tel. +49 (335) 5625-756. Więcej o instytucie na stronie www.ihp-microelectronics.com.

POBIERZ PROGRAM ZWIEDZANIA
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama