Słubice: 17 lutego 2018   |   Imieniny: Zbigniew, Julian, Łukasz
reklama
reklama

Ruszył konkurs na zajęcia pozalekcyjne w szkołach

Jak co roku, gmina w drodze konkursu wybierze najciekawsze zajęcia pozalekcyjne dla uczniów słubickich podstawówek i gimnazjów. Nauczyciele mają czas do 21 września na zgłaszanie swoich propozycji.

Uczniowie SP3 Słubice
Z jakich zajęć będą mogli skorzystać słubiccy uczniowie?

W ubiegłym roku szkolnym na dodatkowe zajęcia dla uczniów gmina przeznaczyła 52 tys. zł. Dofinansowano 21 popołudniowych zajęć, wśród których znalazły się m.in. lekcje języka niemieckiego, kółko teatralne, spotkania z lekką atletyką, zajęcia tańca i fitness czy nauka pływania.

Podobnie jak w roku ubiegłym, także i w tym dodatkowe zajęcia zostaną sfinansowane w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Słubice. Dokładna kwota, jaka zostanie przeznaczona na ten cel będzie znana dopiero po rozstrzygnięciu konkursu.

Nauczyciele i instruktorzy zajęć pozalekcyjnych mogą zgłaszać swoje propozycje do 21 września. Wnioski należy składać w Urzędzie Miejskim w Słubicach, w Biurze Obsługi Interesanta. Propozycje oceni specjalnie powołana komisja. Czym się będzie kierować?

W regulaminie konkursu można przeczytać, że preferowane będą zajęcia interdyscyplinarne, wprowadzające nowe elementy pracy integrujące dzieci z różnych środowisk, klas i szkół oraz takie przedsięwzięcia, które do tej pory nie były realizowane na terenie gminy. Tematyka powinna być dostosowana do potrzeb dzieci w różnym wieku.

Pobierz ogłoszenie o konkursie ofert (pdf)

Wyniki mają być znane najpóźniej do 29 września – wtedy wrócimy do tematu.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama