Słubice: 18 czerwca 2018   |   Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
reklama
reklama

Ruszył konkurs na zajęcia pozalekcyjne w szkołach

Jak co roku, gmina w drodze konkursu wybierze najciekawsze zajęcia pozalekcyjne dla uczniów słubickich podstawówek i gimnazjów. Nauczyciele mają czas do 21 września na zgłaszanie swoich propozycji.

Uczniowie SP3 Słubice
Z jakich zajęć będą mogli skorzystać słubiccy uczniowie?

W ubiegłym roku szkolnym na dodatkowe zajęcia dla uczniów gmina przeznaczyła 52 tys. zł. Dofinansowano 21 popołudniowych zajęć, wśród których znalazły się m.in. lekcje języka niemieckiego, kółko teatralne, spotkania z lekką atletyką, zajęcia tańca i fitness czy nauka pływania.

Podobnie jak w roku ubiegłym, także i w tym dodatkowe zajęcia zostaną sfinansowane w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Słubice. Dokładna kwota, jaka zostanie przeznaczona na ten cel będzie znana dopiero po rozstrzygnięciu konkursu.

Nauczyciele i instruktorzy zajęć pozalekcyjnych mogą zgłaszać swoje propozycje do 21 września. Wnioski należy składać w Urzędzie Miejskim w Słubicach, w Biurze Obsługi Interesanta. Propozycje oceni specjalnie powołana komisja. Czym się będzie kierować?

W regulaminie konkursu można przeczytać, że preferowane będą zajęcia interdyscyplinarne, wprowadzające nowe elementy pracy integrujące dzieci z różnych środowisk, klas i szkół oraz takie przedsięwzięcia, które do tej pory nie były realizowane na terenie gminy. Tematyka powinna być dostosowana do potrzeb dzieci w różnym wieku.

Pobierz ogłoszenie o konkursie ofert (pdf)

Wyniki mają być znane najpóźniej do 29 września – wtedy wrócimy do tematu.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama