Słubice: 21 czerwca 2018   |   Imieniny: Alicja, Marta, Alojz
reklama
reklama

Władze Słubic doceniły najzdolniejszą młodzież

25 młodych osób z terenu gminy Słubice otrzymało w tym roku stypendia przyznawane przez burmistrza Tomasza Ciszewicza. 31 sierpnia, wspólnie ze swoimi rodzicami, odebrali je podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Słubicach.

Stypendyści Słubice

Oprócz burmistrza, stypendystom osobiście gratulował także szef rady Mariusz Olejniczak. W gronie nagrodzonych są najlepsi uczniowie wytypowani przez poszczególne szkoły, zdolni sportowcy i artyści. W nagrodę za swoje osiągnięcia będą co miesiąc przez cały rok szkolny otrzymywać 150 złotych.

- Jesteśmy z was bardzo dumni i bardzo wam dziękujemy – mówił T. Ciszewicz podkreślając, że ten sukces jest przede wszystkim wynikiem ciężkiej pracy uczniów, ale też wsparcia ze strony rodziców i nauczycieli. Jolanta Skręty, dyrektorka Zespołu Administracyjnego Oświaty, dodała, że w szkołach mamy wiele zdolnych dzieci, a stypendia powędrowały do tych najlepszych z najlepszych. Kogo mamy w tym gronie?

Z SP nr 1 wyróżniono czterech uczniów: Emilię Kusz (zajęła I miejsce w Lubuskim Konkursie Recytatorskim „Pro Arte”), Hannę Samelską (najwyższa średnia ocen w szkole - 5,80), Kacpra Tomaszewskiego (finalista wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego) i Kamila Wojciechowskiego (finalista wojewódzkiego konkursu z historii).

Wśród uczniów SP2 stypendium otrzymali: Michalina Bielecka (laureatka wojewódzkiego konkursu z matematyki oraz finalistka wojewódzkiego konkursu z przyrody, laureatka Międzynarodowego Konkursu „Kangur matematyczny”), Natalia Kiedrowicz (finalistka wojewódzkiego konkursu z języka polskiego), Dymitr Janusz Łazdowski (laureat wojewódzkiego konkursu z historii, finalista wojewódzkiego konkursu z matematyki) i Martyna Genowefa Mierzwiak (finalistka wojewódzkiego konkursu z języka polskiego).

Stypendia dostawać też będzie czterech uczniów SP nr 3. Są to: Natalia Ficner (finalistka wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego), Patryk Tadeusz Górecki (finalista wojewódzkiego konkursu z historii), Marcel Małachowski (najwyższa średnia ocen w szkole: 5,73), Adam Murdza (I miejsce w konkursie ogólnopolskim najlepszy żongler XVIII Ogólnopolskich Spotkań Cyrkowych).

Wśród uczniów szkół wiejskich wyróżniono: Jakuba Staszaka ze Szkoły Podstawowej w Golicach (najwyższa średnia ocen w szkole: 5,2) oraz uczennicę tej szkoły Sandrę Szczerbin (I miejsce w finale wojewódzkim Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży w badmintonie drużynowym dziewcząt). W Kunowicach stypendia będą dostawać: Sabina Kusz (najwyższa średnia ocen w szkole: 5,73) i Tymoteusz Tokarski (tytuł finalisty wojewódzkiego konkursu z historii oraz z matematyki).

Gmina przyznała też stypendia czterem uczniom, którzy uzyskali najlepsze wyniki w Gimnazjum nr 1. Są to: Cyprian Jurkowski (średnia ocen 5,85), Jakub Tomasz Krzyśków ( III miejsce w finale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w skoku w dal), Justyna Natalia Pachciarek i Marta Zuzanna Wroniewicz (II miejsce drużynowo w finale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt).

 Wśród gimnazjalistów z „Dwójki” stypendia dostawać będą: Jakub Czak (mistrz Polski młodzików w biegu na 110 m przez płotki), Mykyta Donets (tytuł laureata wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego), Aleksandra Irena Klincewicz (finalistka wojewódzkiego konkursu z biologii oraz z języka angielskiego, najwyższa średnia ocen w szkole: 5,78), Martyna Krupowicz (finalistka wojewódzkiego konkursu z chemii oraz z języka angielskiego), Sonia Ryszczuk (finalistka wojewódzkiego konkursu z języka polskiego, I miejsce w ogólnopolskim konkursie „Młody Lingwista” z języka angielskiego).

Co trzeba zrobić, aby ubiegac się o stypendium burmistrza? Określa to specjalna uchwała Rady Miejskiej w Słubicach. Należy spełnić co najmniej jeden z następujących warunków: otrzymać świadectwo z wyróżnieniem (trzeba mieć najwyższą średnią ocen w szkole), uzyskać tytuł finalisty lub laureata w konkursach przedmiotowych, organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty oraz co najmniej ocenę dobrą z zachowania, zdobyć jedno z pierwszych trzech miejsc w konkursach, zawodach lub olimpiadach sportowych, artystycznych lub innych dziedzinach i formach aktywności na szczeblu co najmniej wojewódzkim oraz co najmniej ocenę dobrą z zachowania.

Poniżej galeria zdjęć z uroczystości, udostępniona naszej redakcji dzięki uprzejmości Anny Panek-Kusz. Informacja o stypendystach: Beata Bielecka, rzecznik prasowy UM Słubice.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama