Słubice: 18 lutego 2018   |   Imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
reklama
reklama

Władze Słubic doceniły najzdolniejszą młodzież

25 młodych osób z terenu gminy Słubice otrzymało w tym roku stypendia przyznawane przez burmistrza Tomasza Ciszewicza. 31 sierpnia, wspólnie ze swoimi rodzicami, odebrali je podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Słubicach.

Stypendyści Słubice

Oprócz burmistrza, stypendystom osobiście gratulował także szef rady Mariusz Olejniczak. W gronie nagrodzonych są najlepsi uczniowie wytypowani przez poszczególne szkoły, zdolni sportowcy i artyści. W nagrodę za swoje osiągnięcia będą co miesiąc przez cały rok szkolny otrzymywać 150 złotych.

- Jesteśmy z was bardzo dumni i bardzo wam dziękujemy – mówił T. Ciszewicz podkreślając, że ten sukces jest przede wszystkim wynikiem ciężkiej pracy uczniów, ale też wsparcia ze strony rodziców i nauczycieli. Jolanta Skręty, dyrektorka Zespołu Administracyjnego Oświaty, dodała, że w szkołach mamy wiele zdolnych dzieci, a stypendia powędrowały do tych najlepszych z najlepszych. Kogo mamy w tym gronie?

Z SP nr 1 wyróżniono czterech uczniów: Emilię Kusz (zajęła I miejsce w Lubuskim Konkursie Recytatorskim „Pro Arte”), Hannę Samelską (najwyższa średnia ocen w szkole - 5,80), Kacpra Tomaszewskiego (finalista wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego) i Kamila Wojciechowskiego (finalista wojewódzkiego konkursu z historii).

Wśród uczniów SP2 stypendium otrzymali: Michalina Bielecka (laureatka wojewódzkiego konkursu z matematyki oraz finalistka wojewódzkiego konkursu z przyrody, laureatka Międzynarodowego Konkursu „Kangur matematyczny”), Natalia Kiedrowicz (finalistka wojewódzkiego konkursu z języka polskiego), Dymitr Janusz Łazdowski (laureat wojewódzkiego konkursu z historii, finalista wojewódzkiego konkursu z matematyki) i Martyna Genowefa Mierzwiak (finalistka wojewódzkiego konkursu z języka polskiego).

Stypendia dostawać też będzie czterech uczniów SP nr 3. Są to: Natalia Ficner (finalistka wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego), Patryk Tadeusz Górecki (finalista wojewódzkiego konkursu z historii), Marcel Małachowski (najwyższa średnia ocen w szkole: 5,73), Adam Murdza (I miejsce w konkursie ogólnopolskim najlepszy żongler XVIII Ogólnopolskich Spotkań Cyrkowych).

Wśród uczniów szkół wiejskich wyróżniono: Jakuba Staszaka ze Szkoły Podstawowej w Golicach (najwyższa średnia ocen w szkole: 5,2) oraz uczennicę tej szkoły Sandrę Szczerbin (I miejsce w finale wojewódzkim Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży w badmintonie drużynowym dziewcząt). W Kunowicach stypendia będą dostawać: Sabina Kusz (najwyższa średnia ocen w szkole: 5,73) i Tymoteusz Tokarski (tytuł finalisty wojewódzkiego konkursu z historii oraz z matematyki).

Gmina przyznała też stypendia czterem uczniom, którzy uzyskali najlepsze wyniki w Gimnazjum nr 1. Są to: Cyprian Jurkowski (średnia ocen 5,85), Jakub Tomasz Krzyśków ( III miejsce w finale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w skoku w dal), Justyna Natalia Pachciarek i Marta Zuzanna Wroniewicz (II miejsce drużynowo w finale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt).

 Wśród gimnazjalistów z „Dwójki” stypendia dostawać będą: Jakub Czak (mistrz Polski młodzików w biegu na 110 m przez płotki), Mykyta Donets (tytuł laureata wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego), Aleksandra Irena Klincewicz (finalistka wojewódzkiego konkursu z biologii oraz z języka angielskiego, najwyższa średnia ocen w szkole: 5,78), Martyna Krupowicz (finalistka wojewódzkiego konkursu z chemii oraz z języka angielskiego), Sonia Ryszczuk (finalistka wojewódzkiego konkursu z języka polskiego, I miejsce w ogólnopolskim konkursie „Młody Lingwista” z języka angielskiego).

Co trzeba zrobić, aby ubiegac się o stypendium burmistrza? Określa to specjalna uchwała Rady Miejskiej w Słubicach. Należy spełnić co najmniej jeden z następujących warunków: otrzymać świadectwo z wyróżnieniem (trzeba mieć najwyższą średnią ocen w szkole), uzyskać tytuł finalisty lub laureata w konkursach przedmiotowych, organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty oraz co najmniej ocenę dobrą z zachowania, zdobyć jedno z pierwszych trzech miejsc w konkursach, zawodach lub olimpiadach sportowych, artystycznych lub innych dziedzinach i formach aktywności na szczeblu co najmniej wojewódzkim oraz co najmniej ocenę dobrą z zachowania.

Poniżej galeria zdjęć z uroczystości, udostępniona naszej redakcji dzięki uprzejmości Anny Panek-Kusz. Informacja o stypendystach: Beata Bielecka, rzecznik prasowy UM Słubice.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama