Słubice: 21 czerwca 2018   |   Imieniny: Alicja, Marta, Alojz
reklama
reklama

Basen w Słubicach? Burmistrz jest na tak

O planach budowy basenu w Słubicach mówiło się od dawna. Temat przewijał się przy okazji kolejnych kampanii wyborczych, mieszkańcy wiele razy zgłaszali takie zapotrzebowanie. Burmistrz poinformował, że jest gotowy zrealizować taką inwestycję. I zaprasza do dyskusji.

basen slubice_kryty

Czy wiadomo już gdzie i kiedy powstanie basen? Na razie jest za wcześnie, aby mówić o konkretach. Jak wyjaśnia Beata Bielecka, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Słubicach, w pierwszej kolejności chodzi o poznanie opinii mieszkańców na temat samej idei budowy basenu i kilku pojawiających się koncepcji.

Jedną z nich jest zmodernizowanie budynku obecnej hali sportowej przy ul. Akademickiej i stworzenie tam krytej pływalni. Mogłoby to zostać zrealizowano dopiero po wybudowaniu nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2. Jak podkreśla rzeczniczka, taki wariant byłby znacznie tańszy zarówno w budowie jak i w późniejszym utrzymaniu.

Basen mógłby też stanąć na działce między wspomnianą halą a przystankiem autobusowym, ale wtedy koszt inwestycji byłby nawet dwukrotnie wyższy. - A może warto rozważyć inną lokalizację? - zastanawia się B. Bielecka.

Burmistrz Słubic zaprasza wszystkich mieszkańców do otwartej dyskusji i przestawiania swoich propozycji. I zadaje otwarte pytanie. Czy samorząd powinien pomyśleć o budowie pływalni, o której kiedyś sporo się mówiło?

- Zachęcamy mieszkańców, żeby dzielili się z nami swoimi przemyśleniami na ten temat. Basen mógłby się stać kluczową inwestycją przewidzianą do realizacji w kolejnej kadencji - zapowiada T. Ciszewicz.

Zachęcamy do komentowania i wyrażania swojej opinii. Czy basen jest potrzebny w Słubicach?
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama