Słubice: 18 lutego 2019   |   Imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
reklama
reklama

1 sierpnia rusza składanie wniosków na 500 plus

Już od przyszłego tygodnia będzie można składać wnioski o świadczenie 500 plus. Odpowiedni formularz musi złożyć każdy, kto chce nadal otrzymywać pieniądze z rządowego programu.

pomoc 500_bg

Program „Rodzina 500 plus” ruszył 1 kwietnia 2016 roku. Ten, kto wtedy złożył odpowiedni wniosek, ma przyznane świadczenie do 30 września 2017 roku. Jednak żeby otrzymywać je nadal, musi po raz kolejny wypełnić odpowiedni formularz. Urzędnicy na dokumenty będą czekać od 1 sierpnia. Aby zachować ciągłość wypłaty świadczeń, wniosek powinien do nich trafić najlepiej do końca września.

Ile dostaniemy?

Generalnie założenia programu pozostały bez zmian, świadczenie nadal można otrzymać na drugie i kolejne niepełnoletnie dziecko w rodzinie bez względu na dochody. Na pierwsze dziecko obowiązuje limit dochodów, który wynosi 800 zł netto na osobę (jeśli rodzina wychowuje dziecko niepełnosprawne, kwota ta rośnie do 1200 zł).

Rząd wprowadza korekty

Jednak po roku funkcjonowania program doczekał się korekt. Rząd zdecydował się na uszczelnienie systemu wypłaty świadczeń na 1 dziecko, doprecyzowując kwestię samotnego wychowywania dzieci. Osoby deklarujące samotne rodzicielstwo będą musiały mieć złożony wniosek o alimenty od drugiego rodzica. Rząd chce zapobiec również fikcyjnemu zmniejszaniu dochodu przez zwalnianie się z pracy i zatrudnianie u tego samego pracodawcy ponownie za niższą pensję. Trudniej będzie uzyskać 500 plus na 1 dziecko także przedsiębiorcom rozliczającym się na podst. tzw. ryczałtu.

Rządowy informator o programie 500 plus - ZOBACZ.

Jak i gdzie złożyć wniosek?

Wniosek o świadczenie można składać osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej prz Placu Wolności 17 F w Słubicach. Czynne w poniedziałek od 8:00 do 16:00, wtorek - piątek od 7:00 do 15:00. Formularze zostaną wyłożone również w Urzędzie Miejskim w Słubicach. Można je wysłać pocztą na adres OPS.

Wnioski są przyjmowane także drogą elektroniczną. Odpowiedni formularz można złożyć za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS, ePUAP lub bankowości elektronicznej. Instrukcja wysyłania dostępna jest TUTAJ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama