Słubice: 21 czerwca 2018   |   Imieniny: Alicja, Marta, Alojz
reklama
reklama

Można dostać pieniądze na ciekawe pomysły

Ruszył kolejny konkurs na mikrodotacje. Do 5 tys. zł mogą dostać młode organizacje pozarządowe i grupy nieformalne. Formularz wniosku jest prosty, liczy się dobry pomysł i chęci, żeby coś zrobić.

dotacja firma

Nowe, interesujące zajęcia pozalekcyjne dla dzieci, kurs udzielania pierwszej pomocy dla seniorów, wyjazd dla osób niepełnosprawnych, nagranie słuchowiska, a może coś z dziedziny ekologii? Na takie i wiele innych pomysłów można zdobyć do 5 tys. zł w konkursie „Startuj z FIO”.

Dla kogo konkurs?

W konkursie mogą wziąć udział młode organizacje pozarządowe (czyli takie, które zostały zarejestrowane max. 30 miesięcy wcześniej i mają budżet roczny niższy niż 25 tys. zł). Ale nie trzeba należeć do żadnej organizacji, wystarczy, żeby znalazły się min. 3 dorosłe osoby, które chcą wspólnie coś zrobić – wtedy mogą starać się o dotację jako grupa nieformalna.

Co ważne, NGO’sy mogą ubiegać się o dofinansowanie nie tylko na prowadzone przez siebie działania społeczne, ale także na swój rozwój, m.in. na sprzęt biurowy, oprogramowanie, adaptację lokalu, podniesienie kwalifikacji pracowników lub wolontariuszy.

Termin i formularze

Termin składania wniosków mija 12 sierpnia. Dokumenty, formularze, szczegółowy regulamin dostępny jest na stronie organizatora konkursu - ZOBACZ.

Pomoc w napisaniu wniosku

W napisaniu projektu, wypełnieniu i skompletowaniu potrzebnych załączników, pomoc oferują pracownicy Fundacji na rzecz Collegium Polonicum. W biurze fundacji mieści się Sektor 3 Słubice, czyli właśnie takie miejsce, gdzie każdy mieszkaniec Słubic może dowiedzieć się, skąd i jak pozyskać pieniądze na realizację ciekawych pomysłów z różnych dziedzin.

Zapraszamy do nas. Doradzimy, podpowiemy, jak, gdzie, co wpisać, zrobić harmonogram czy budżet. Chcemy, żeby nasze organizacje, czy grupy nieformalne złożyły jak najwięcej wniosków – mówi Marta Stachowska, opiekunka Sektora 3.

Kontakt
  • Fundacja na rzecz Collegium Polonicum
  • ul. T. Kościuszki 1, I piętro budynku biblioteki CP
  • tel. 603 112 487, 884 309 488, 61 82 96 791
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama