Słubice: 18 lutego 2018   |   Imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
reklama
reklama

Można dostać pieniądze na ciekawe pomysły

Ruszył kolejny konkurs na mikrodotacje. Do 5 tys. zł mogą dostać młode organizacje pozarządowe i grupy nieformalne. Formularz wniosku jest prosty, liczy się dobry pomysł i chęci, żeby coś zrobić.

dotacja firma

Nowe, interesujące zajęcia pozalekcyjne dla dzieci, kurs udzielania pierwszej pomocy dla seniorów, wyjazd dla osób niepełnosprawnych, nagranie słuchowiska, a może coś z dziedziny ekologii? Na takie i wiele innych pomysłów można zdobyć do 5 tys. zł w konkursie „Startuj z FIO”.

Dla kogo konkurs?

W konkursie mogą wziąć udział młode organizacje pozarządowe (czyli takie, które zostały zarejestrowane max. 30 miesięcy wcześniej i mają budżet roczny niższy niż 25 tys. zł). Ale nie trzeba należeć do żadnej organizacji, wystarczy, żeby znalazły się min. 3 dorosłe osoby, które chcą wspólnie coś zrobić – wtedy mogą starać się o dotację jako grupa nieformalna.

Co ważne, NGO’sy mogą ubiegać się o dofinansowanie nie tylko na prowadzone przez siebie działania społeczne, ale także na swój rozwój, m.in. na sprzęt biurowy, oprogramowanie, adaptację lokalu, podniesienie kwalifikacji pracowników lub wolontariuszy.

Termin i formularze

Termin składania wniosków mija 12 sierpnia. Dokumenty, formularze, szczegółowy regulamin dostępny jest na stronie organizatora konkursu - ZOBACZ.

Pomoc w napisaniu wniosku

W napisaniu projektu, wypełnieniu i skompletowaniu potrzebnych załączników, pomoc oferują pracownicy Fundacji na rzecz Collegium Polonicum. W biurze fundacji mieści się Sektor 3 Słubice, czyli właśnie takie miejsce, gdzie każdy mieszkaniec Słubic może dowiedzieć się, skąd i jak pozyskać pieniądze na realizację ciekawych pomysłów z różnych dziedzin.

Zapraszamy do nas. Doradzimy, podpowiemy, jak, gdzie, co wpisać, zrobić harmonogram czy budżet. Chcemy, żeby nasze organizacje, czy grupy nieformalne złożyły jak najwięcej wniosków – mówi Marta Stachowska, opiekunka Sektora 3.

Kontakt
  • Fundacja na rzecz Collegium Polonicum
  • ul. T. Kościuszki 1, I piętro budynku biblioteki CP
  • tel. 603 112 487, 884 309 488, 61 82 96 791
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama