Słubice: 23 lipca 2018   |   Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
reklama
reklama

Za nami kolejny protest przed sądem (foto)

Nie ustają protesty przeciw reformie sądownictwa proponowanej przez rząd. W poniedziałkowy wieczór w Słubicach już po raz drugi odbyła się demonstracja z udziałem lokalnych przedstawicieli partii politycznych i samych mieszkańców. Pojawiła się też liczna grupa studentów i goście z Niemiec.

Protest Słubice

Tym razem pogoda bardziej dopisała, co przełożyło się na frekwencję. Przed siedzibą Sądu Rejonowego w Słubicach pojawiło się nieco ponad sto osób. Protestujący powtórzyli hasła sprzed kilku dni, odczytano fragmenty konsytucji RP. Podpisywano również specjalną petycję, która ma trafić do rządzących. Zainteresowanie było tak duże, że szybko zabrakło wolnych kartek.

Wielu ze zgromadzonych nie ukrywało zadowolenia z gestu prezydenta Andrzeja Dudy, który zawetował dwie ustawy, kluczowe dla reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce, argumentując to potrzebą głębszej debaty i sprawdzenia kontrowersyjnych zapisów. Podkreślali jednak, że nadal będą śledzić sytuację polityczną w Polsce i reagować, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

- Moblizacja była duża i za to należy podziękować mieszkańcom - powiedział naszej redakcji Robert Włodek z SLD, jeden z organizatorów protestu. - Cieszymy się z tego co udało się osiągnąć, ale mamy ograniczone zaufanie do prezydenta. Kluczowa dla zwykłych ludzi ustawa o sądach powszechnych pozostała w niezmienionej formie. Poprzez decyzje polityczne będą wymieniani prezesi takich sądów jak w Słubicach - dodał.

Oprócz Roberta Włodka na placu przed sądem pojawiło się wielu innych lokalnych polityków. Był oczywiście drugi z głównych organizatorów, Bernard Łysiak z partii Razem. Głos zabrali także starosta Marcin Jabłoński (PO), jego zastępca Leopold Owsiak (PSL), a także radny powiatowy Tomasz Pisarek (PO). Gościem specjalnym był komentator polityczny i publicysta Robert Bagiński, autor "Bloga nad Wartą".

Czy to koniec protestów? Organizatorzy nie wykluczają ich kontynuacji, bo jak sami twierdzą, nie wszystko jeszcze udało się osiągnąć i trzeba dmuchać na zimne. Kolejna demonstracja przed siedzibą słubickiego sądu odbędzie się najprawdopodobniej w czwartek lub piątek.

Poniżej nasza fotorelacja.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama