Słubice: 19 lipca 2018   |   Imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
reklama
reklama

Na święcie Hanzy było bezpiecznie

Miejskie Święto Hanzy, jak każda tego typu plenerowa impreza, wymaga odpowiedniej organizacji i zabezpieczenia. W ciągu trzech dni hucznej zabawy nad bezpieczeństwem uczestników czuwali mundurowi. Choć drobnych wykroczeń nie zabrakło, obyło się bez większych ekscesów.

ii bieg_bez_granic_106

W trakcie święta służbę pełniło 60 policjantów z wszystkich pionów słubickiej komendy: prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalnego. Wspomagali ich funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Straży Miejskiej, łącznie prawie 80 osób. Mundurowi nie tylko patrolowali rejon głównej sceny przy Collegium Polonicum i mostu granicznego, ale zabezpieczali również newralgiczne szlaki komunikacyjne, w tym trasę "Biegu bez granic".

- Naszym najważniejszym zadaniem było zapewnienie bezpieczeństwa kilku tysiącom uczestników Miejskiego Święta Hanzy. Podczas imprezy były wyjątkowo spokojnie. Jednak, gdy była taka potrzeba, stanowczo i szybko reagowaliśmy - informuje M. Jankowska z KPP Słubice.

Jak wyjaśniają mundurowi, trzydniowa impreza przebiegała bez większych ekscesów. Zdarzały się drobne indydenty, a dwie osoby zostały ukarane mandatami za nieobyczajne wybryki. Nie zanotowano pobić, ani zniszczeń pojazdów czy okolicznych nieruchomości. O żadnych zajściach nie informowali również internauci.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama