Słubice: 16 lipca 2018   |   Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
reklama
reklama

Słubice i Frankfurt wesprą Gorzów w odbudowie katedry

Nie tak dawno z zapartym tchem śledziliśmy dramatyczne wydarzenia w Gorzowie Wlkp. i pożar tamtejszej katedry. Krótko po tym władze miasta otrzymały wsparcie z wielu stron. Do akcji pomocy postanowiły włączyć się także Słubice i Frankfurt.

Miejskie Święto Hanzy
Włodarze Słubic i Frankfurtu wspomogą odbudowę katedry

16 lipca równo o godz. 12 we Frankfurcie nad Odrą zabrzmią dzwony Kościoła Mariackiego, które można usłyszec tylko przy ważnych okazjach. Taką ma być właśnie rozpoczęcie zbiórki pieniędzy na odbudowę katedry. Dźwięk dzwonów oficjalnie ją zainauguruje.

Na scenie przed ratuszem pojawią się włodarze obu miast, dr Martin Wilke i Tomasz Ciszewicz, w towarzystwie sekretarza miasta Gorzowa Wlkp. Eugeniusza Kurzawskiego. Będą też duchowni z Polski i Niemiec. Nasi burmistrzowie zaproszą mieszkańców obu miast do wsparcia odbudowy katedry. Wręczą również symboliczny czek na kwotę 10 tys. euro.

Zaangażowanie obu nadodrzańskich grodów to nie przypadek. Frankfurt nad Odrą jest miastem partnerskim Gorzowa, więc nasi niemieccy sąsiedzi już w pierwszym chwilach po pożarze zadeklarowali chęć pomocy. Władze Słubic nie pozostały dłużne i tak narodził się pomysł na wspólną akcję.

Więcej o zbiórce, w tym numery kont, można znaleźć na stronie Episkopatu - www.episkopat.pl.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama