Słubice: 23 maja 2018   |   Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
reklama
reklama

Mundurowi podsumowali wakacyjną zbiórkę krwi

Policja podsumowała akcję honorowego krwiodawstwa, która w minionym tygodniu odbyła się w Słubicach. Oprócz mundurowych ten drogocenny płyn chętnie oddawali także mieszkańcy. Do banku krwi trafiło prawie 16 litrów.

zbiorka policja

6 lipca do specjalnego krwiobusa, który stanął na placu przed komendą, zgłosiło się aż 36 osób. Jedna osoba nie mogła oddać krwi ze wgzlędów zdrowotnych, ale dla pozostałych 35 nie było żadnych przeszków. Krwiodawców obsługiwali pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry, które wspólnie z Komendą Powiatowej Policji w Słubicach było organizatorem zbiórki.

To kolejna tego typu akcja w ostatnim czasie, której inicjatorami są mundurowi. Po raz pierwszy zbierali krew w marcu w ramach ogólnopolskiej akcji "spoKREWnieni służbą". Wówczas zebrano 13 litrów krwi, tym razem o 3 litry więcej.

- Policjanci poprzez udział i organizację zbiórek krwi chcą zaakcentować to, że są gotowi ratować życie nie tylko poprzez codzienną służbę, ale także oddając honorowo krew, do czego wszystkich zachęcają - podsumowała zbiórkę Magdalena Jankowska z KPP Słubice.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama