Słubice: 13 grudnia 2018   |   Imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz
reklama
reklama

"Plaga imigrantów" w Słubicach? Wyjaśniamy

W odpowiedzi na pytania wielu zaniepokojonych czytelników, którzy widzieli na jednym z internetowych portali "newsa" o imigrantach rzekomo siejących spustoszenie w Słubicach, wyjaśniamy, że nic takiego nie miało i nie ma miejsca. To kalka sytuacji z marca tego roku, kiedy to podobne "rewelacje" obiegły internet.

uchodźcy Słubice

W artykule opublikowanym 8 lipca na jednym z ogólnopolskich portali internetowych (celowo nie podajemy linku ani nazwy) mowa jest o masowych kradzieżach w sklepach, pobiciach, a nawet nękaniu wędkarzy spędzających czas nad Odrą. Czytamy także o "serii napaści" i "zaczepianiu ludzi" przez "plagę imigrantów".

W internecie zawrzało, bo wiele osób bezkrytycznie przyjęło zaserwowany przekaz, co szybko wywołało dużą falę nienawiści i lawinę agresywnych komentarzy. Sami słubiczanie z zaskoczeniem przyjęli takie informacje. W internetowych wpisach nie kryją oburzenia tym, że ktoś w tak złym świetle przedstawia ich miasto.

A skąd wzięły się rzekome "rewelacje"? Do redakcji, która stoi za teraźniejszą publikacją, napisaliśmy emaila z prośbą o wyjaśnienie i podanie źródeł swoich informacji, niestety jak na razie odpowiedzi nie otrzymaliśmy. Sprawa jest poważna, bo w treści autor powołuje się m.in. na policję. Nasi mundurowi oczywiście tych niepokojących doniesień nie potwierdzają.

W międzyczasie wszystkim czytelnikom chcielibyśmy przypomnieć naszą publikację sprzed blisko 4 miesięcy, która także i teraz może posłużyć za odpowiednie wyjaśnienie. Sytuacja jest niestety bardzo analogiczna.

ZOBACZ ARTYKUŁ
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama