Słubice: 19 lipca 2018   |   Imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
reklama
reklama

Szukasz pomocy prawnej? Tu znajdziesz ją za darmo

Powszechnie wiadomo, że nieznajomość prawa szkodzi. Wiele osób porad prawnych potrzebuje, ale nie każdego na nie stać. I pytają o darmowe porady prawne. Na terenie Słubic są instytucje, które taką pomoc świadczą.

prawnik

Bezpłatna pomoc prawna to jedno z ustawowych zadań m.in. powiatu, wynikające z ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej. Nie każdy jednak może z niej dowolnie skorzystać. Przepisy wyraźnie określają, kto może być jej beneficjentem.

Dla kogo bezpłatna pomoc prawna?

Z usług prawnika można skorzystać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach oraz Miejskim Domu Kultury w Rzepinie. Mogą tu przyjść przede wszystkim te osoby, których nie stać na wizytę w kancelarii prawnej. Szczególnie ci, którzy korzystają z pomocy społecznej, są kombatantami lub weteranami, mają mniej niż 26 lub więcej niż 65 lat, lub znalazły się w trudnej sytuacji z powodu klęski żywiołowej. Pomoc uzyskają również kobiety w ciąży.

W czym pomogą prawnicy?

Adwokat lub radca prawny poinformuje o obowiązujących przepisach, wyjaśni uprawnienia czy obowiązki jakie z tego wynikają, podpowie sposób rozwiązania sprawy. Wskaże również jak napisać pisma, które wymagają wiedzy prawniczej (z wyłączeniem pism procesowych). Specjaliści pomogą także w sporządzeniu projektu pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub o ustanowienie pełnomocnika z urzędu.

Należy pamiętać, że nieodpłatna pomoc prawna nie obejmuje spraw podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz spraw z zakresu prawa celnego.

Miejsca, gdzie można znaleźć pomoc

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach, ul. Sienkiewicza 28 (pomieszczenie nr 8)
  • poniedziałki 12:00 -16:00
  • wtorki od godz. 8:00 - 12:00
  • środy 8:00 - 12:00
  • czwartki 11:30- 15:30
  • piątki 8:00 - 12:00
Miejski Dom Kultury w Rzepinie, ul. Słubicka 3 (świetlica nr 2)
  • poniedziałki 15:00 - 20:00
  • wtorki 15:00 - 20:00
  • czwartki 15:00- 20:00
  • piątki 9:00 – 14:00
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama