Słubice: 21 listopada 2017   |   Imieniny: Albert, Janusz, Konrad
reklama
reklama

Podopieczni PCPR wyruszyli na wakacyjny wyjazd

Kto jeszcze pamięta jak to jest na kolonii? Białe noce, skecze przy ognisku, pierwsze miłości… Dzięki Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach prawie sześćdziesiąt dzieciaków z naszego powiatu wyruszyło dzisiaj na darmowe kolonie do Lubniewic.

pcpr wakacje
Dzieci nie kryły radości z wakacyjnego wyjazdu (fot. Powiat Słubicki)

Dziś na Placu Bohaterów było wesoło i głośno. Podopieczni naszego PCPR wyruszyli na upragnione kolonie. Jak to się stało, że taki wyjazd był możliwy? Jednostka już od kilku lat prowadzi nabór na wakacyjne eskapady dla dzieci. Te z kolei są organizowane i - co najważniejsze - finansowane przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp.

- Uczestnikami kolonii mogą być dzieci objęte pieczą zastępczą, pochodzące z rodzin żyjących w trudnych warunkach materialnych, w tym z rodzin wychowujących troje lub więcej dzieci oraz samotnie wychowywane, z zaburzeniami somatycznymi - tłumaczy Anna Gołębiowska, dyrektor PCPR.

Podkreśla, że uczestnikami wypoczynku nad jeziorem są przede wszystkim dzieci z rodzin zastępczych i z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Nasza Chata” w Cybince. Również ośrodki pomocy społecznej z gmin naszego powiatu skierowały na wyjazd dzieci z rodzin, które są pod ich opieką.

Ci, którzy z uśmiechami na twarzach wyruszyli dziś po wakacyjne przygody, są „pierwszym turnusem”. Będą odpoczywali do 13 lipca. A po nich do Lubniewic pojedzie jeszcze „turnus drugi”, od 13 lipca do 5 sierpnia. Łącznie w koloniach udział weźmie dokładnie 114 dzieci.

- Pozostaje nam życzyć naszym kolonistom wspaniałych wakacji - żegnała się z dziećmi A. Gołębiowska.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy kostka brukowa na terenie parku przy placu Wolności to dobry pomysł?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama