Słubice: 17 grudnia 2018   |   Imieniny: Olimpia, Łukasz, Jolanta
reklama
reklama

Warsztaty ekobudownictwa w Uradzie

Pierwsze dni wakacji można spędzić nietypowo, poznając tajniki ekobudownictwa. Dzieci i dorosłych, na kolejną już edycję popularnych warsztatów z gliną w rękach, zapraszają do Uradu Anna Panek–Kusz i jej mąż Maciej.

glinowanie urad

Dlaczego właśnie glina? Jak przekonuje szefowa Galerii Okno, materiał ten ma niezwykłe właściwości. Służy do leczenia, używany jest w dermatologii i kosmetologii, a nawet koi nerwy. Daje też dużą przyjemność z samego obcowania.

W programie dwudniowych warsztatów m.in. oprowadzenie po placu budowy domu powstającego w ekologicznej technologii glinosłombali, teoria i praktyka dotycząca tynkowania ścian tynkami glinianymi, wzbogacone opowieściami o perypetiach związanych z trudami budowy.

Oprócz tego będzie czas na ognisko, na którym każdy uczestnik będzie mógł upiec przywiezione przez siebie smakołyki. Gospodarze zapraszają również do degustacji wody źródlanej z własnej studni, która ma głębokość aż 18 m (woda zdatna do spożycia i przebadana przez Sanepid). Dodatkowe wrażenia zapewnią widoki na płynącą w sąsiedztwie malowniczą rzekę Pliszkę.

Dla najmłodszych uczestników również nie zabraknie atrakcji. Będą mogli do woli chodzić po drzewach, bawić się w „małpim gaju”, leniuchować na plaży, bujać się na czterometrowej huśtawce. Organizatorzy umożliwiają również rozbicie namiotu.

Opłata za warsztaty wynosi 10 zł za osobę dorosłą (w cenie opieka instruktora i wszystkie materiały oraz narzędzia).

Termin: 01.07, godz. 10-16 / 02.07, godz. 12-16. Miejsce: Modrzewiowy Dworek, Urad.

Zgłoszenia: Maciej Kusz, tel. 608 492 143.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama