Słubice: 24 września 2018   |   Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
reklama
reklama

Warsztaty ekobudownictwa w Uradzie

Pierwsze dni wakacji można spędzić nietypowo, poznając tajniki ekobudownictwa. Dzieci i dorosłych, na kolejną już edycję popularnych warsztatów z gliną w rękach, zapraszają do Uradu Anna Panek–Kusz i jej mąż Maciej.

glinowanie urad

Dlaczego właśnie glina? Jak przekonuje szefowa Galerii Okno, materiał ten ma niezwykłe właściwości. Służy do leczenia, używany jest w dermatologii i kosmetologii, a nawet koi nerwy. Daje też dużą przyjemność z samego obcowania.

W programie dwudniowych warsztatów m.in. oprowadzenie po placu budowy domu powstającego w ekologicznej technologii glinosłombali, teoria i praktyka dotycząca tynkowania ścian tynkami glinianymi, wzbogacone opowieściami o perypetiach związanych z trudami budowy.

Oprócz tego będzie czas na ognisko, na którym każdy uczestnik będzie mógł upiec przywiezione przez siebie smakołyki. Gospodarze zapraszają również do degustacji wody źródlanej z własnej studni, która ma głębokość aż 18 m (woda zdatna do spożycia i przebadana przez Sanepid). Dodatkowe wrażenia zapewnią widoki na płynącą w sąsiedztwie malowniczą rzekę Pliszkę.

Dla najmłodszych uczestników również nie zabraknie atrakcji. Będą mogli do woli chodzić po drzewach, bawić się w „małpim gaju”, leniuchować na plaży, bujać się na czterometrowej huśtawce. Organizatorzy umożliwiają również rozbicie namiotu.

Opłata za warsztaty wynosi 10 zł za osobę dorosłą (w cenie opieka instruktora i wszystkie materiały oraz narzędzia).

Termin: 01.07, godz. 10-16 / 02.07, godz. 12-16. Miejsce: Modrzewiowy Dworek, Urad.

Zgłoszenia: Maciej Kusz, tel. 608 492 143.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama