Słubice: 17 lutego 2018   |   Imieniny: Zbigniew, Julian, Łukasz
reklama
reklama

Darmowa pomoc dla ofiar przemocy

Osoby borykające się z problemem przemocy w rodzinie do końca roku mogą korzystać z darmowej pomocy: wsparcia psychologa i prawnika. Najbliższe konsultacje odbędą się w lipcu, już można się zapisywać.

przemoc

Kolejny już rok Stowarzyszenie „po PROstu” Pracowania Rozwoju Osobistego pomaga ofiarom przemocy w rodzinie. Organizacja realizuje projekt, dofinansowany przez gminę Słubice, w ramach którego osoby doświadczające różnych rodzajów przemocy mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologa i prawnika. Co ważne, wsparcie obejmuje całe rodziny, nie tylko osoby dorosłe, ale także dzieci.

Proponujemy pracę psychologiczną z ofiarami przemocy w rodzinie: diagnozę problemu, stworzenie i wprowadzenie w życie planu bezpieczeństwa, pracę nad skutkami przemocy, oferujemy pomoc prawnika i działania terapeutyczne dla dzieci – wylicza Sabina Matkowska, kierowniczka Biura Spraw Społecznych w słubickim magistracie.

Najbliższe spotkanie z prawnikiem odbędzie się 12 lipca (z jego porad można skorzystać raz w miesiącu). Kolejne terminy będą ustalane na bieżąco. Natomiast terminy spotkań z psychologiem ustalane są indywidualnie dla każdej osoby. Chętni mogą również wziąć udział w warsztatach Treningu Zastępowania Agresji.

Zapisy odbywają się telefonicznie:
  • tel. 665 433 124 – zapisy na spotkania z prawnikiem oraz na Trening Zastępowania Agresji,
  • tel. 602 731 595 – zapisy na wizyty u psychologa.
Ze wszystkich form pomocy można skorzystać w Punkcie Konsultacyjnym, który znajduje się budynku przy ul. Piłsudskiego 4 w Słubicach. Szczegółowych informacji udziela koordynator projektu Monika Dutkiewicz - email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama