Słubice: 18 czerwca 2018   |   Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
reklama
reklama

Darmowa pomoc dla ofiar przemocy

Osoby borykające się z problemem przemocy w rodzinie do końca roku mogą korzystać z darmowej pomocy: wsparcia psychologa i prawnika. Najbliższe konsultacje odbędą się w lipcu, już można się zapisywać.

przemoc

Kolejny już rok Stowarzyszenie „po PROstu” Pracowania Rozwoju Osobistego pomaga ofiarom przemocy w rodzinie. Organizacja realizuje projekt, dofinansowany przez gminę Słubice, w ramach którego osoby doświadczające różnych rodzajów przemocy mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologa i prawnika. Co ważne, wsparcie obejmuje całe rodziny, nie tylko osoby dorosłe, ale także dzieci.

Proponujemy pracę psychologiczną z ofiarami przemocy w rodzinie: diagnozę problemu, stworzenie i wprowadzenie w życie planu bezpieczeństwa, pracę nad skutkami przemocy, oferujemy pomoc prawnika i działania terapeutyczne dla dzieci – wylicza Sabina Matkowska, kierowniczka Biura Spraw Społecznych w słubickim magistracie.

Najbliższe spotkanie z prawnikiem odbędzie się 12 lipca (z jego porad można skorzystać raz w miesiącu). Kolejne terminy będą ustalane na bieżąco. Natomiast terminy spotkań z psychologiem ustalane są indywidualnie dla każdej osoby. Chętni mogą również wziąć udział w warsztatach Treningu Zastępowania Agresji.

Zapisy odbywają się telefonicznie:
  • tel. 665 433 124 – zapisy na spotkania z prawnikiem oraz na Trening Zastępowania Agresji,
  • tel. 602 731 595 – zapisy na wizyty u psychologa.
Ze wszystkich form pomocy można skorzystać w Punkcie Konsultacyjnym, który znajduje się budynku przy ul. Piłsudskiego 4 w Słubicach. Szczegółowych informacji udziela koordynator projektu Monika Dutkiewicz - email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama