Słubice: 23 lipca 2018   |   Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
reklama
reklama

Brązowy Krzyż Zasługi dla słubickiego społecznika

Robert Tomczak, radny powiatowy, szef FSL Aktywnych dla Powiatu, otrzymał wczoraj Brązowy Krzyż Zasługi. Na uroczystości w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odznaczenie w imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy wręczył mu wicewojewoda Robert Paluch.

tomaczk odznaczenie

Słubicki społecznik otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi za "zasługi w działalności społecznej i charytatywnej". Wg ustawowej definicji, odznaczenie przyznaje się osobom, których działalność wykracza poza zwykły zakres obowiązków i przynosi znaczną korzyść państwu i jego obywatelom.

Urodzony w 1973 roku Robert Tomczak doskonale jest znany lokalnym pasjonatom sportu. To wieloletni pracownik OSiR-u, a następnie SOSiR-u. To także dyplomowany menedżer sportu i specjalista unijnych projektów. Jest organizatorem setek imprez sportowych, a założone przez niego w 2010 roku stowarzyszenie FSL Aktywni dla Powiatu z powodzeniem aktywizuje całe rzesze mieszkańców powiatu słubickiego. Wcześniej prowadził Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Serve Słubice, która promowało tak ukochaną przez niego siatkówkę.

Jest jednym ze współtwórców Kalendarza Miastoczułych, który docenia osoby działające na rzecz lokalnej społeczności. Obecnie pełni funkcję wiceprezesa Fundacji Grupy Pomagamy z ktorą uczestniczy w wielu zbiórkach charytatywnych i akcjach pomocy osobom potrzebującym. W 2014 roku został wybrany do Rady Powiatu Słubickiego.

Jak sam Robert Tomczak ocenia otrzymanie tak prestiżowego wyróżnienia?

- Od początku nie robię tego wszystkiego dla orderów. Oczywiście cieszę się bardzo z wyróżnienia, którym jestem mocno zdopingowany. Traktuję go nie tyle jako docenienie swojej osoby, ale ukłon w stronę naszego miasta, w którym są dziesiątki ludzi pięknie działajacych dla innych. Dziękuję bardzo mojej ukochanej żonie i rodzinie za cierpliwość i wyrozumiałość. Nie spoczywam na laurach i dalej będę aktywnie działać na rzecz lokalnej społeczności - powiedział w rozmowie z naszą redakcją.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama