Słubice: 20 czerwca 2018   |   Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
reklama
reklama

Mieszkańcy chcą naprawy drogi Rzepin - Nowe Biskupice

Nie tak dawno było głośno o remoncie drogi wojewódzkiej nr 137 od Nowych Biskupic do Sułowa. Tamtą sprawę udało się zakończyć powodzeniem. Teraz mieszkańcy walczą o naprawienie sąsiedniej powiatówki do Rzepina. Droga jest w coraz gorszym stanie.

droga rzepin

Chodzi o drogę na odcinku Nowe Biskupice - Rzepin, która należy do powiatu słubickiego. Dziury, nierówności, krusząca się nawierzchnia - to codzienność poruszających się nią kierowców. Gdy jednemu z nich w ostatnim czasie kamień uszkodził szybę, postanowił skrzyknąć innych zmotoryzowanych i działać. Uruchomili petycję w sprawie naprawy drogi.

- Stan obecny tej drogi zagraża bezpieczeństwu ruchu. Chcemy to zmienić. Mamy nadzieje, że nasze podpisy będą miały znaczenie. Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji - napisali do naszej redakcji.

Petycja jest dostępna dla każdego w internecie pod adresem www.petycjeonline.com i pozostanie aktywna do końca wakacji. Jest także wyłożona w sklepie Kleksik w Rzepinie, gdzie będzie dostępna do 27 czerwca, a następnie ruszy "w miasto". Po zakończeniu akcji inicjatorzy chcą przekazać petycję staroście słubickiemu Marcinowi Jabłońskiemu z prośbą o interwencję.

O rezultacie działań kierowców będziemy informować.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama