Słubice: 14 grudnia 2018   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Organizacja ruchu podczas Miejskiego Święta Hanzy

Niedawno informowaliśmy o programie Miejskiego Święta Hanzy, które w lipcu odbędzie się w Słubicach i Frankfurcie. Dziś znamy więcej szczegółów na temat organizacji ruchu drogowego w trakcie imprezy.  Zostanie zamknięty most graniczny, będą też objazdy.

most zamkniety

Święto Hanzy oficjalnie rozpocznie się 14 lipca, ale utrudnienia w ruchu będą już dzień wcześniej. 13 lipca od godz. 9.00 z ruchu wyłączony zostanie fragment ul. Kościuszki od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do Ronda Solidarności (przy Collegium Polonicum będzie zlokalizowana scena muzyczna). Do Frankfurtu będzie można dostać się tylko od strony ul. Nadodrzańskiej. Z Frankfurtu do Słubic będzie wjeżdżało się ulicą 1 Maja.

14 lipca od godz. 9.00 dodatkowo będzie zamknięty most graniczny. Kierowcy będą mogli przejechać z ul. Nadodrzańskiej w ul. 1 Maja, ale bez możliwości zjazdu do Niemiec. Most zostanie ponownie otwarty 15 lipca o godz. 5 rano. Ul. Kościuszki od skrzyżowania z ul. Mickiewicza i Rondem Solidarności będzie przejezdna dopiero 16 lipca od godz. 18.00.

Ponadto, w trakcie całego okresu zmian w organizacji ruchu, fragment ul. Mickiewicza od skrzyżowania z ul. Dąbrówki do skrzyżowania z ul. Jedności Robotniczej będzie drogą dwukierunkową (normalnie jest to droga jednokierunkowa). Należy też pamiętać o zmianie oznakowania, zarówno pionowego jak i poziomego.

Jak dokładnie będzie wyglądała organizacja ruchu przy moście granicznym pokazują mapki sporządzone przez Straż Miejską w Słubicach. Pliki do pobrania poniżej.
- Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się pojazdami po drogach, na których nastąpią zmiany w organizacji ruchu - apeluje komendant Wiesław Zackiewicz.

Kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość, bo to nie jedyne utrudnienia jakie czekają na granicznych przeprawach. W trakcie Miejskiego Święta Hanzy będzie trwać jeszcze ostatni etap remontu węzła Świecko, a to właśnie tam zostanie skierowany cały ruch graniczny na czas zamknięcie mostu w Słubicach.

Więcej o samym Miejskim Święcie Hanzy dowiedzieci się z naszej wcześniejszej zapowiedzi.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama