Słubice: 23 lipca 2018   |   Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
reklama
reklama

Pożar w składzie budowlanym Rajman (foto)

Chwilę grozy przeżyli pracownicy składu budowlanego Rajman oraz sąsiedniej ul. Sienkiewicza. 9 czerwca na terenie firmy doszło do pożaru. Ogień udało się opanować zanim wyrządził znaczne szkody.

Pożar Rajman

Do zdarzenia doszło popołudniu, około godz. 17. Jak poinformował naszą redakcję rzecznik słubickich strażaków Michał Borowy, ogień pojawił się najpierw na stojących przy ścianie budynku drewnianych paletach, prawdopodobnie na skutek przypadkowego zaprószenia. Stąd szybko rozprzestrzenił się na elewację budynku. Po chwili płonęła cała ściana, a chmury dymu było widać praktycznie w całym mieście.

Istniało niebezpieczeństwo rozprzestrzenienia się ognia na inne materiały łatwopalne znajdujące się na terenie składu jak np. farby, styropian czy lakiery. Na miejsce szybko przybyły jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, łącznie cztery zastępy. Pożar udało się opanować.

Jak powiedział nam obecny na miejscu Roman Filończuk z gminnego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, nie było potrzeby ewakuacji okolicznych mieszkańców. Do czasu zakończenia czynności przez strażaków, ulica Sienkiewicza przez ponad godzinę była zablokowana.

Poniżej zdjęcia nadesłane do naszej redakcji przez czujnych jak zwykle internautów (dziękujemy).

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama