Słubice: 23 lutego 2018   |   Imieniny: Romana, Izabela, Damian
reklama
reklama

Udzielili pierwszej pomocy i uratowali życie

Błyskawiczna akcja słubickiej policji uratowała 37-latka, który leżał nieprzytomny na trawniku. Funkcjonariusze udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy. Ich sprawne działanie i zimna krew uratowały mu życie.

uratowali

Do zdarzenia doszło 4 czerwca we wczesnych godzinach porannych. Około godz. 5 nad ranem dyżurny słubickiej komendy otrzymał zgłoszenie o zakłócaniu ciszy nocnej na jednej z ulic. Miasto patrolowali akurat posterunkowa Katarzyna Nawrocka oraz starszy posterunkowy Paweł Wywrocki. Zostali natychmiast wysłani na miejsce zdarzenia.

Dojeżdżąjąc zauważyli leżącego na trawniku mężczyznę. Podbiegli zaniepokojeni i natychmiast sprawdzili podstawowe czynności życiowe. Niestety, mężczyzna nie oddychał i nie miał wyczuwalnego pulsu. Funkcjonariusze wezwali pogotowie ratunkowe i przystąpili do resuscytacji. Akcja sie powiodła, po chwili 37-latek zaczął samodzielnie oddychać.

Parę minut później mężczyzna został przekazany załodze karetki pogotowia i przewieziony do szpitala. Przeżył, jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama