Słubice: 14 grudnia 2018   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Udzielili pierwszej pomocy i uratowali życie

Błyskawiczna akcja słubickiej policji uratowała 37-latka, który leżał nieprzytomny na trawniku. Funkcjonariusze udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy. Ich sprawne działanie i zimna krew uratowały mu życie.

uratowali

Do zdarzenia doszło 4 czerwca we wczesnych godzinach porannych. Około godz. 5 nad ranem dyżurny słubickiej komendy otrzymał zgłoszenie o zakłócaniu ciszy nocnej na jednej z ulic. Miasto patrolowali akurat posterunkowa Katarzyna Nawrocka oraz starszy posterunkowy Paweł Wywrocki. Zostali natychmiast wysłani na miejsce zdarzenia.

Dojeżdżąjąc zauważyli leżącego na trawniku mężczyznę. Podbiegli zaniepokojeni i natychmiast sprawdzili podstawowe czynności życiowe. Niestety, mężczyzna nie oddychał i nie miał wyczuwalnego pulsu. Funkcjonariusze wezwali pogotowie ratunkowe i przystąpili do resuscytacji. Akcja sie powiodła, po chwili 37-latek zaczął samodzielnie oddychać.

Parę minut później mężczyzna został przekazany załodze karetki pogotowia i przewieziony do szpitala. Przeżył, jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama