Słubice: 28 maja 2018   |   Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Grupa Pomagamy znowu w akcji. Pomoc pilnie potrzebna
reklama
reklama

Grupa Pomagamy znowu w akcji. Pomoc pilnie potrzebna

Grupa i Fundacja POMAGAMY od kilku lat prężnie działa na rzecz lokalnej społeczności. Wiele razy udowodnili, że odpowiednia mobilizacja i wspólne zaangażowanie prowadzą do sukcesu. Tym razem ruszyli na pomoc rodzinie z Górzycy.

marek bujak

16-letni Marek Bujak z Górzycy choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Chłopak jest całkowicie sparaliżowany i wymaga stałej kontroli i pomocy. Opiekę nad nim sprawuje mama, która z powodu niepełnosprawności męża musi radzić sobie ze wszystkim sama. Tata chłopca przeszedł ciężki zawał i ma postępujący niedowład nóg. Rodzice Marka nie mogą pracować, dlatego żyją z renty i zasiłku. Sytuacja jest dramatyczna. Grzyb na ścianach i brak pieniędzy sprawiają, że rodzina nie może nawet przez chwilę czuć się szczęśliwa.

Niezwykli ludzie z wielkimi sercami

Dzięki interwencji Fundacji Grupy Pomagamy sytuacja zaczyna iść w dobrym kierunku. Właściciel firmy FORMAT zadeklarował pomoc przy odgrzybianiu domu Marka i jego rodziny. Praca zostanie wykonana zupełnie za darmo, jedyny koszt, jaki fundacja musi ponieść, to zakup materiałów budowlanych.

Swoją pomoc zadeklarował także wójt Górzycy Robert Stolarski. Na przełomie maja i czerwca gmina wybuduje podjazd dla wózków inwalidzkich. Do fundacji zgłaszają się również mieszkańcy, którzy zadeklarowali się pomóc w pracach remontowo-budowlanych.

Jak dołożyć ,,cegiełkę” do akcji?

Jedyną przeszkodą, która stoi na drodze Państwa Bujaków i Grupy POMAGAMY są pieniądze. Brakuje ich między innymi na leki, a także na rehabilitacje. Wolontariusze muszą zakupić także materiały budowlane, aby rozpocząć prace remontowe. Bez wsparcia to się nie uda !

- Tu pomoc jest pilnie potrzebna! Każdy gest, nawet najdrobniejszy... zmienia świat, czyjś świat... Pomóżmy razem tej rodzinie. Każda złotówka się liczy - prosi Aleksandra Kołek z Grupy Pomagamy.

Na konto fundacji wpłynęło na razie kilkaset złotych. To zdecydowanie za mało. Dlatego zachęcamy każdego, kto chciałby pomóc rodzinie Bujaków, o wpłacenie dowolnej kwoty na konto Fundacji Grupy Pomagamy (numer: 42 1600 1462 1839 6034 6000 0001) z dopiskiem ,,Marek”. Oprócz pomocy pieniężnej mile widziane są materiały budowlane oraz każda para rąk do pracy.

Kontakt i bieżące informacje na stronie fundacji - www.facebook.com/groups/540768822723334
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama