Słubice: 18 czerwca 2018   |   Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
reklama
reklama

Grupa Pomagamy znowu w akcji. Pomoc pilnie potrzebna

Grupa i Fundacja POMAGAMY od kilku lat prężnie działa na rzecz lokalnej społeczności. Wiele razy udowodnili, że odpowiednia mobilizacja i wspólne zaangażowanie prowadzą do sukcesu. Tym razem ruszyli na pomoc rodzinie z Górzycy.

marek bujak

16-letni Marek Bujak z Górzycy choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Chłopak jest całkowicie sparaliżowany i wymaga stałej kontroli i pomocy. Opiekę nad nim sprawuje mama, która z powodu niepełnosprawności męża musi radzić sobie ze wszystkim sama. Tata chłopca przeszedł ciężki zawał i ma postępujący niedowład nóg. Rodzice Marka nie mogą pracować, dlatego żyją z renty i zasiłku. Sytuacja jest dramatyczna. Grzyb na ścianach i brak pieniędzy sprawiają, że rodzina nie może nawet przez chwilę czuć się szczęśliwa.

Niezwykli ludzie z wielkimi sercami

Dzięki interwencji Fundacji Grupy Pomagamy sytuacja zaczyna iść w dobrym kierunku. Właściciel firmy FORMAT zadeklarował pomoc przy odgrzybianiu domu Marka i jego rodziny. Praca zostanie wykonana zupełnie za darmo, jedyny koszt, jaki fundacja musi ponieść, to zakup materiałów budowlanych.

Swoją pomoc zadeklarował także wójt Górzycy Robert Stolarski. Na przełomie maja i czerwca gmina wybuduje podjazd dla wózków inwalidzkich. Do fundacji zgłaszają się również mieszkańcy, którzy zadeklarowali się pomóc w pracach remontowo-budowlanych.

Jak dołożyć ,,cegiełkę” do akcji?

Jedyną przeszkodą, która stoi na drodze Państwa Bujaków i Grupy POMAGAMY są pieniądze. Brakuje ich między innymi na leki, a także na rehabilitacje. Wolontariusze muszą zakupić także materiały budowlane, aby rozpocząć prace remontowe. Bez wsparcia to się nie uda !

- Tu pomoc jest pilnie potrzebna! Każdy gest, nawet najdrobniejszy... zmienia świat, czyjś świat... Pomóżmy razem tej rodzinie. Każda złotówka się liczy - prosi Aleksandra Kołek z Grupy Pomagamy.

Na konto fundacji wpłynęło na razie kilkaset złotych. To zdecydowanie za mało. Dlatego zachęcamy każdego, kto chciałby pomóc rodzinie Bujaków, o wpłacenie dowolnej kwoty na konto Fundacji Grupy Pomagamy (numer: 42 1600 1462 1839 6034 6000 0001) z dopiskiem ,,Marek”. Oprócz pomocy pieniężnej mile widziane są materiały budowlane oraz każda para rąk do pracy.

Kontakt i bieżące informacje na stronie fundacji - www.facebook.com/groups/540768822723334
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama