Słubice: 20 czerwca 2018   |   Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
reklama
reklama

Młodzi prawnicy staną w krasomówcze szranki

Przed nami wielki finał XXI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. mecenas Joanny Agackiej-Indeckiej. Do rywalizacji o tytuł najlepszego mówcy sądowego staną przyszli prawnicy. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w internecie.

Elsa Słubice
Studenci staną w krasomówcze szranki (fot. archiwum)

Konkurs organizuje Grupa Lokalna Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Słubice przy pomocy kolegów z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Projekt jest skierowany do studentów prawa i administracji, którzy ukończyli I rok studiów.

Pierwszy etap odbył się już wczesną wiosną w 17 miastach Polski. Wyłonieni w lokalnych konkursach laureaci zostali zaproszeni na ogólnopolski finał konkursu, który odbędzie się 19 maja na Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Za miejsce oratorskiej rywalizacji wybrano salę senatu w budynku głównym uniwersytetu. Uczestnicy będą mieli za zadanie wygłosić 15-minutową mowę końcową stron procesowych, którymi są obrońca lub w procesie karnym także oskarżyciel.

W jury zasiądzie wybitna kadra akademicka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Zielonogórskiego i Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Eksperci ocenią poprawność językową i merytoryczną wystąpień. Jury wyłoni trzech laureatów, na których czekają nagrody pieniężne i rzeczowe, a także możliwość odbycia praktyk studenckich w dużej kancelarii w Warszawie.

Nazwiska zwycięzców poznamy podczas uroczystego bankietu na zakończenie konkursu. Wieczorem organizatorzy zapraszają na wycieczkę do Berlina, aby poznać miasto od zupełnie innej strony i wspólnie świętować zakończenie konkursu.

- Co daje konkurs? Młodzi ludzie mają możliwość udoskonalenia swoich umiejętności oratorskich oraz wykorzystania wiedzy zdobytej w czasie studiów. Jest to również doskonała okazja do szlifowania kluczowych dla prawnika sztuk autoprezentacji, argumentacji oraz płynnego posługiwania się językiem prawniczym - wyjaśnia Łukasz Gomułkiewicz, dyrektor ds. public relations w stowarzyszeniu ELSA Słubice.

Portal Słubice24.pl jest patronem medialnym wydarzenia. Razem z organizatorami zapraszamy na transmisję online z konkursu. Transmisja będzie dostępna 19 maja w godzinach trwania konkursu, tj. 9.00-17.00. ZOBACZ TRANSMISJĘ

Bieżące informacje można też śledzić na facebookowej stronie wydarzenia.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama