Słubice: 10 grudnia 2018   |   Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
reklama
reklama

Psi bohater znowu w akcji

Goki po raz kolejny udowodnił, że ma niezawodny węch. Pies służący w Nadodrzańskim Oddziale Straż Granicznej wykrył narkotyki nielegalnie przewożone w jednym z rejsowym autobusów wracających z Niemiec.

goki sg

Goki to pies rasy terrier walijski. Mundurowym pomaga już od siedmiu lat. W ciągu swojej kariery wiele razy udowadniał, że ma nosa do narkotyków. Nie inaczej było i tym razem.

16 maja funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli autokar, który jechał z Niemiec do Polski. Czworonożny pomocnik bezbłędnie wskazał bagaż, w którym znajdowały się niebezpieczne substancje. Dokładna kontrola ujawniła plastikowe opakowanie wraz z 15,75 gram grzybków halucynogennych.

Właścicielem nielegalnego towaru okazał się 20-letni Polak. Został zatrzymany za posiadanie oraz przewożenie przez granicę substancji pochodzenia roślinnego. Mundurowym powiedział, że narkotyki kupił w Holandii. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddał się karze. Otrzymał 3 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz karę grzywny w wysokości 1000 zł.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama