Słubice: 19 maja 2019   |   Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
reklama
reklama

Psi bohater znowu w akcji

Goki po raz kolejny udowodnił, że ma niezawodny węch. Pies służący w Nadodrzańskim Oddziale Straż Granicznej wykrył narkotyki nielegalnie przewożone w jednym z rejsowym autobusów wracających z Niemiec.

goki sg

Goki to pies rasy terrier walijski. Mundurowym pomaga już od siedmiu lat. W ciągu swojej kariery wiele razy udowadniał, że ma nosa do narkotyków. Nie inaczej było i tym razem.

16 maja funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli autokar, który jechał z Niemiec do Polski. Czworonożny pomocnik bezbłędnie wskazał bagaż, w którym znajdowały się niebezpieczne substancje. Dokładna kontrola ujawniła plastikowe opakowanie wraz z 15,75 gram grzybków halucynogennych.

Właścicielem nielegalnego towaru okazał się 20-letni Polak. Został zatrzymany za posiadanie oraz przewożenie przez granicę substancji pochodzenia roślinnego. Mundurowym powiedział, że narkotyki kupił w Holandii. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddał się karze. Otrzymał 3 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz karę grzywny w wysokości 1000 zł.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama