Słubice: 21 kwietnia 2018   |   Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
reklama
reklama

Wierni Domu Wolności przyjmą chrzest

Kolejni członkowie działającego w naszym regionie kościoła protestanckiego Dom Wolności przyjmą chrzest. Tym razem obrzędowi podda się 11 osób. Uroczystość będzie miała miejsce nad Jeziorem Reczynek w Ośnie Lubuskim.

chrzest wodny

Zbór Dom Wolności należy do Kościoła Bożego w Chrystusie, jednego z kościołów protestanckich działających na świecie i w Polsce. Obecnie w naszym kraju działa 61 zborów, a w naszym regionie kościół działa w Słubicach, Sulęcinie i Ośnie.

Jak wyjaśniają członkowie słubickiego zboru, Dom Wolności to tzw. kościół charyzmatyczny, stawiający na indywidualną relację wierzącego z Bogiem, a także na obecność darów Ducha Świętego, takich jak dar modlitwy językami, uzdrowienia. Kościół prowadzi poradnictwo duchowe, które skierowane jest do osób mających z uzależnieniami czy problemami w relacjach z bliskimi.

Uroczystość Chrztu Wodnego odbędzie się 20 maja w Willa Plena nad jeziorem Reczynek w Ośnie Lubuskim. Wydarzenie ma charakter otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Sam obrzęd będzie polegać na całkowitym zanurzeniu w wodzie i wspólnej modlitwie. Jak podkreślają członkowie kościoła, to symbol odcięcia się od życia w grzechu i oczyszczenia przed Bogiem sumienia.

- Po zmartwychwstaniu Jezus uczynił chrzest jedną z pierwszych rzeczy jaką powinien uczynić człowiek, który uwierzył. Podczas chrztu ma miejsce pełne mocy duchowe przeżycie podczas którego jednoczymy się z Chrystusem w jego śmierci zanurzając się w wodzie i zmartwychwstaniu podczas wynurzenia – wyjaśnia Gregory Furman, pastor Domu Wolności Kościoła Bożego w Chrystusie.

Członkowie kościoła zapraszają wszystkich zainteresowanych na otwarte nabożeństwa, które odbywają się co niedzielę o godz.10.00 w budynku przy ul. Wojska Polskiego 111a.

Termin: 20.05.2017, godz. 14.00. Miejsce: Villa Plena, Ośno Lubuskie.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama