Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

Wierni Domu Wolności przyjmą chrzest

Kolejni członkowie działającego w naszym regionie kościoła protestanckiego Dom Wolności przyjmą chrzest. Tym razem obrzędowi podda się 11 osób. Uroczystość będzie miała miejsce nad Jeziorem Reczynek w Ośnie Lubuskim.

chrzest wodny

Zbór Dom Wolności należy do Kościoła Bożego w Chrystusie, jednego z kościołów protestanckich działających na świecie i w Polsce. Obecnie w naszym kraju działa 61 zborów, a w naszym regionie kościół działa w Słubicach, Sulęcinie i Ośnie.

Jak wyjaśniają członkowie słubickiego zboru, Dom Wolności to tzw. kościół charyzmatyczny, stawiający na indywidualną relację wierzącego z Bogiem, a także na obecność darów Ducha Świętego, takich jak dar modlitwy językami, uzdrowienia. Kościół prowadzi poradnictwo duchowe, które skierowane jest do osób mających z uzależnieniami czy problemami w relacjach z bliskimi.

Uroczystość Chrztu Wodnego odbędzie się 20 maja w Willa Plena nad jeziorem Reczynek w Ośnie Lubuskim. Wydarzenie ma charakter otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Sam obrzęd będzie polegać na całkowitym zanurzeniu w wodzie i wspólnej modlitwie. Jak podkreślają członkowie kościoła, to symbol odcięcia się od życia w grzechu i oczyszczenia przed Bogiem sumienia.

- Po zmartwychwstaniu Jezus uczynił chrzest jedną z pierwszych rzeczy jaką powinien uczynić człowiek, który uwierzył. Podczas chrztu ma miejsce pełne mocy duchowe przeżycie podczas którego jednoczymy się z Chrystusem w jego śmierci zanurzając się w wodzie i zmartwychwstaniu podczas wynurzenia – wyjaśnia Gregory Furman, pastor Domu Wolności Kościoła Bożego w Chrystusie.

Członkowie kościoła zapraszają wszystkich zainteresowanych na otwarte nabożeństwa, które odbywają się co niedzielę o godz.10.00 w budynku przy ul. Wojska Polskiego 111a.

Termin: 20.05.2017, godz. 14.00. Miejsce: Villa Plena, Ośno Lubuskie.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama