Słubice: 23 lipca 2018   |   Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
reklama
reklama

Młodzi sprawdzili wiedzę o ruchu drogowym

W czterdziestej już edycji turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu słubickiego. Jaką wiedzą musieli tym razem się wykazać?

turniej ruchu02

W tym roku gospodarzem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 3 w Słubicach. W organizację tradycyjnie włączyły się także Starostwo Powiatowe w Słubicach, Urząd Miejski w Słubicach, Komenda Powiatowa Policji w Słubicach i Automobilklub Słubicki. Impreza odbyła się 13 maja w gościnnych progach SP3, a w szranki stanęli uczniowie siedmiu szkół podstawowych i trzech gimnazjów z terenu naszego powiatu.

Uczestników przywitali burmistrz Tomasz Ciszewicz, wicestarosta Leopold Owsiak, dyrektorka SP3 Hanna Wróbel oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

- To bardzo ważne, że nauka przepisów oraz popularyzacja bezpieczeństwa w ruchu drogowym zaczyna się już w najmłodszych latach – mówił podczas otwarcia wicestarosta.

Z czym musieli się zmierzyć uczestnicy? W turnieju najpierw trzeba było wykazać się wiedzą teoretyczną podczas pisemnego testu. Następnie odbyła się część praktyczna w specjalnie przygotowanym miasteczku drogowym i na torze przeszkód. Uczestnicy musieli również wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy.

Wśród starszej grupy uczestników najlepsi okazali się uczniowie Gimnazjum nr 2 w Słubicach. Za nimi kolejno uplasowało się Gimnazjum w Górzycy oraz w Gimnazjum Ośnie Lubuskim. W klasyfikacji indywidualnej najlepiej spisali się także uczniowie Gimnazjum nr 2, którzy zajęli wszystkie miejsca na podium. Na pierwszym miejscu stanął  Kamil Ławrynowicz a zaraz za nim Mateusz Prażanowski oraz Jakub Kalinowski.

Wśród podstawówek najlepszą ekipę wystawiła Szkoła Podstawowa nr 3 w Słubicach. Drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio Szkoła Podstawowa w Golicach oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Słubicach. Zwycięzcami indywidualnymi okazali się kolejno: Hubert Kosiński, Marcel Małachowski, a oraz Klaudia Czarnuszewicz. Wszyscy są uczniami słubickiej „Trójki”.

Zwycięzcy odebrali nagrody i dyplomy z rąk wicestarosty Leopolda Owsiaka oraz dyrektorki SP3 Hanny Wróbel.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama