Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

Kolejna udana akcja pomocy - Patryk ma nowy wózek

Członkowie Fundacji Grupy Pomagamy nie zwalniają tempa i realizują kolejne akcje pomocy w ekspresowym tempie. Tym razem wsparli niepełnosprawnego Patryka Klepsę, który właśnie dostał wymarzony wózek inwalidzki. Oczywiście nie byłoby tej radości, gdyby nie dobre serca słubiczan.

patryk wozek_pomagamy

Patryk Klepsa ma 27 lat i choruje na porażenie mózgowe. Jest pogodnym człowiekiem, chętnie bierze udział w warsztatach terapeutycznych w Żabicach i innych dostępnych dla niego zajęciach. Aby mógł dotrzeć tam, dokąd potrzebuje, niezbędny był nowy wózek. Jednak Patryka i jego rodziny nie było stać na tak kosztowny zakup.

Dzięki akcji zorganizowanej przez Fundację Grupy Pomagamy udało się spełnić marzenie Patryka. Mieszkańcy Słubic i okolicy okazali się bardzo hojni, bo efekt zbiórki przerósł oczekiwania fundacji. Planowano zebrać 4700 złotych, a po przeliczeniu wszystkich datków okazało się, że pieniędzy jest aż 7000.

Ta kwota oraz dofinansowanie z innych źródeł – NFZ, PCPR i OPS – pozwoliły na zakup nowoczesnego wózka Vermeiren Forest 3 z elektrycznym sterowaniem. Młody człowiek odebrał swój nowy pojazd 24 kwietnia. Oprócz tego dostał składany rotor rehabilitacyjny, aby mógł wzmacniać swoje mięśnie. Ale to nie wszystkie niespodzianki.

Do zbiórki dołączyli się podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Żabicach, gdzie uczęszcza także Patryk. Przygotowali 20 kartek wielkanocnych, a dochód z ich sprzedaży przeznaczyli na pomoc swojemu koledze. Kartki zostały sprzedane w sklepie Zalmed, który organizował zakup wózka dla Patryka. Dzięki dodatkowej kwocie można było podarować młodemu słubiczaninowi jeszcze jeden wózek, który będzie mu służył do poruszania się po domu.

- Dla Patryka był to jeden z jego najszczęśliwszych dni. Myślę, że dla wszystkich, którzy pomogli też, bo nie ma chyba nic wspanialszego niż świadomość, że się pomogło, że się spełniło czyjeś marzenie. Zachęcamy wszystkich do wspierania naszych akcji. Mam nadzieje, że uda nam się spełnić jeszcze niejedno marzenie – podsumowała Aleksandra Kołek, szefowa fundacji.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama