Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

Słubickie prawo wyróżnione

Podwójne wyróżnienie otrzymały studia prawnicze prowadzone wspólnie w Collegium Polonicum w Słubicach przez poznański UAM oraz Uniwersytet Viadrina. Kierunek nagrodzono certyfikatami "Laur Europejski" oraz "Studia z Przyszłością".

Collegium Polonicum Słubice

Oba certyfikaty zostały przyznane w ramach II edycji Ogólnopolskiego Programu Akredytacji Kierunków Studiów „Studia z przyszłością” organizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Program „Studia z Przyszłością” nagradza kierunki studiów, które wyróżniają się nowoczesną koncepcją i najwyższą jakością programu studiów. Liczy się także dostosowanie danego kierunku do wymogów współczesnego rynku pracy.

Zgłoszone kierunki kształcenia akademickiego oceniane są przez komisję. W jej skład wchodzi trzech ekspertów reprezentujących środowisko akademickie, gospodarkę oraz przedstawiciel organów statutowych Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Przyznanie certyfikatu „Studia z Przyszłością” oznacza, że komisja wysoko oceniła innowacyjność kształcenia na kierunku prawniczym, jego dostosowanie do wymogów pracodawców, nowoczesny sposób przekazywania wiedzy oraz przekazywanie studentom kompetencji społecznych poszukiwanych przez pracodawców. Należy dodać, że ten kierunek studiów otrzymał wyróżnienie drugi raz.

Drugi z certyfikatów - „Laur Europejski”- został przyznany za wdrażanie najlepszych rozwiązań w nauczaniu międzynarodowym oraz rozwijanie współpracy naukowej i dydaktycznej z ośrodkami zagranicznymi.

- Konkurs i program akredytacji „Studia z Przyszłością” służy wyróżnianiu najbardziej innowacyjnych i nowoczesnych kierunków i programów studiów na polskich uczelniach. Certyfikat uzyskują kierunki studiów, które w opinii ekspertów należą do grona akademickiej elity – podkreśla z dumą Ewa Bielewicz-Polakowska z Collegium Polonicum.

Nagrodę w imieniu Wydziału Prawa i Administracji UAM odebrała Prodziekan ds. kształcenia i współpracy z otoczeniem prof. UAM dr hab. Joanna Haberko w trakcie uroczystej gali, która miała miejsce 13 kwietnia w Warszawie.

laur europejski

laur europejski_02

laur europejski_01
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama