Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

Mobilny narkotester trafił do słubickiej policji

Słubicka policja otrzymała profesjonalne urządzenie do wykrywania obecności narkotyków w organizmie. Warty 15 tys. złotych narkotester ufundowała gmina Słubice. Uroczyste przekazanie odbyło się 25 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Słubicach.

narkotest2 big

Dzięki urządzeniu podczas kontroli drogowych mundurowi będą mogli stwierdzić czy kierowca jest pod wpływem środków odurzających. Wystarczy kropla śliny, aby wykryć m.in. amfetaminę i jej pochodne, opiaty, kokainę i produkty jej rozkładu, benzodiazepiny, ketadon, THC czy metadon.

Szefowi słubickiej komendy Rafałowi Wawrzyniakowi narkotester osobiście wręczył burmistrz Tomasz Ciszewicz.

- Słubicka policja, jako druga w województwie, będzie dysponowac już przenośnym urządzeniem do badania obecności narkotyków w organizmie. Dajemy policjantom narzędzie, które na pewno poprawi bezpieczeństwo – podkreśla burmistrz.

Od początku roku słubiccy policjanci ujawnili pięć przypadków, gdy kierowcy byli pod wpływem środków odurzających. Komendant R. Wawrzyniak liczy na to, że sam fakt posiadania przez policję mobilnego narkotestera zadziała na kierowców przede wszystkim prewencyjnie.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama