Słubice: 18 sierpnia 2018   |   Imieniny: Helena, Ilona, Bogusław
reklama
reklama

Seniorzy spędzili czas aktywnie

Za nami cykl "Dni Aktywnego Seniora" organizowany przez Powiat Słubicki w ramach projektu zdrowotnego. W słubickim SMOK-u dużo się działo. Seniorzy ćwiczyli, tańczyli, a także wspólnie gotowali. Był czas na aktywizację i integrację.

podsumowanie 1

- Czujemy się tutaj wspaniale! Wszystko jest świetnie zorganizowane. Chcemy więcej takich spotkań - opowiadały uczestnicy.

Cykl był częścią projektu „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim”, który właśnie dobiega końca. Przez 25 intensywnych miesięcy mieszkańcy powiatu skorzystali z badań profilaktycznych, wydarzeń, eventów, zajęć sportowych, dietetycznych.

Do tej pory obejmowaliśmy wsparciem różne grupy społeczne – dzieci, młodzież, nauczycieli, personel medyczny. W ramach dodatkowych środków, które Ministerstwo Zdrowia przyznało Powiatowi Słubickiemu, postanowiliśmy wesprzeć przede wszystkim seniorów – wyjaśnił starosta Marcin Jabłoński.

Najważniejszy był entuzjazm i chęć do działania. Słubiccy seniorzy śpiewali w studiu muzycznym, ćwiczyli, tańczyli, gotowali. – Podaj mi nóż, bo będę kroiła kapustę – zawołała jedna z uczestniczek podczas zajęć kulinarnych. – My siekamy czosnek! Ale gorzej mają osoby, którym dzisiaj przypadła w udziale cebula – śmiały się dwie panie ochoczo zajmując się siekaniem.

podsumowanie 5

podsumowanie 5

podsumowanie 5

A jak seniorzy czuli się podczas aktywności? Zapraszamy do wysluchania relacji z Radia Zachód. KLIKNIJ

---

Organizatorem wydarzeń jest Słubicki Miejski Ośrodek Kultury na zlecenie Powiatu Słubickiego. Dni Aktywnego Seniora realizowane są w ramach projektu „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim”, który jest finansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Programu Operacyjnego PL13: Ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu. Kwota dofinansowania wynosi 3 092 757,00 zł.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak spędzasz tegoroczne wakacje?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama