Słubice: 20 kwietnia 2018   |   Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
reklama
reklama

Seniorze - przyjdź do SMOK-a na bezpłatne zajęcia

Jutro w SMOK-u ostatnia odsłona Dni Aktywnego Seniora. Dla wszystkich chętnych osób przygotowano ćwiczenia relaksacyjne i wzmacniające kręgosłup, zumbę, latynoamerykańskie tańce, zajęcia rytmiczne, muzyczne oraz dietetyczno-kulinarne. Na koniec przysmaki zdrowej kuchni oraz wspólny seans w kinie.


dni seniora

Dni Aktywnego Seniora to przedsięwzięcie dla osób 60+ zaplanowane przez Powiat Słubicki w ramach projektu „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim”. Na zajęcia organizatorzy zapraszają mieszkańców powiatu słubickiego, osoby powyżej 60 roku życia, które chcą aktywnie spędzić czas i zwiększyć swoją wiedzę w zakresie zdrowego stylu życia i profilaktyki chorób układu krążenia”.

Wszystkie zajęcia odbywają się w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Każde ze spotkań rozpoczyna się wykładem. Seniorzy mogą dowiedzieć się jak dbać o serce, jak sobie radzić ze stresem, podstępnym wrogiem naszego serca, i czy to prawda, że jesteśmy tym, co jemy. Oprócz tego specjaliści od zdrowego stylu życia przekonują, że ruch to zdrowie i można spędzać czas przyjemnie i pożytecznie.

Na seniorów czeka także szereg atrakcyjnych warsztatów – sportowe, taneczne, muzyczne oraz dietetyczno-kulinarne. Uczestnicy warsztatów tańczą, śpiewają, ćwiczą pod okiem instruktorów i trenerów. Uczą się zmieniać nawyki żywieniowe, poprzez np. bardziej dietetyczne przygotowywanie tradycyjnych polskich potraw. Dzień Aktywnego Seniora kończy się spotkaniem z dietetykiem i kucharzem oraz smakowaniem przygotowanych wspólnie zdrowych potraw. A potem seans filmowy w kinie dla wszystkich uczestników.

Dni Aktywnego Seniora
  • ostatnia odsłona - 20 kwietnia, początek o godz. 10
Kontakt i zgłoszenia

Słubicki Miejski Ośrodek Kultury, email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 95 758 2439. Zajęcia są bezpłatne. Wszystkie informacje dostępne są na www.slubickiportalzdrowia.pl, www.powiatslubicki.pl oraz w mediach lokalnych.

---

Organizatorem wydarzeń, na zlecenie Powiatu Słubickiego jest Słubicki Miejski Ośrodek Kultury. Dni Aktywnego Seniora realizowane są w ramach projektu „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim”, który jest finansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Programu Operacyjnego PL13: Ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu. Kwota dofinansowania wynosi 3 092 757,00 zł.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama