Słubice: 18 czerwca 2018   |   Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
reklama
reklama

Seniorze - przyjdź do SMOK-a na bezpłatne zajęcia

Jutro w SMOK-u ostatnia odsłona Dni Aktywnego Seniora. Dla wszystkich chętnych osób przygotowano ćwiczenia relaksacyjne i wzmacniające kręgosłup, zumbę, latynoamerykańskie tańce, zajęcia rytmiczne, muzyczne oraz dietetyczno-kulinarne. Na koniec przysmaki zdrowej kuchni oraz wspólny seans w kinie.


dni seniora

Dni Aktywnego Seniora to przedsięwzięcie dla osób 60+ zaplanowane przez Powiat Słubicki w ramach projektu „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim”. Na zajęcia organizatorzy zapraszają mieszkańców powiatu słubickiego, osoby powyżej 60 roku życia, które chcą aktywnie spędzić czas i zwiększyć swoją wiedzę w zakresie zdrowego stylu życia i profilaktyki chorób układu krążenia”.

Wszystkie zajęcia odbywają się w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Każde ze spotkań rozpoczyna się wykładem. Seniorzy mogą dowiedzieć się jak dbać o serce, jak sobie radzić ze stresem, podstępnym wrogiem naszego serca, i czy to prawda, że jesteśmy tym, co jemy. Oprócz tego specjaliści od zdrowego stylu życia przekonują, że ruch to zdrowie i można spędzać czas przyjemnie i pożytecznie.

Na seniorów czeka także szereg atrakcyjnych warsztatów – sportowe, taneczne, muzyczne oraz dietetyczno-kulinarne. Uczestnicy warsztatów tańczą, śpiewają, ćwiczą pod okiem instruktorów i trenerów. Uczą się zmieniać nawyki żywieniowe, poprzez np. bardziej dietetyczne przygotowywanie tradycyjnych polskich potraw. Dzień Aktywnego Seniora kończy się spotkaniem z dietetykiem i kucharzem oraz smakowaniem przygotowanych wspólnie zdrowych potraw. A potem seans filmowy w kinie dla wszystkich uczestników.

Dni Aktywnego Seniora
  • ostatnia odsłona - 20 kwietnia, początek o godz. 10
Kontakt i zgłoszenia

Słubicki Miejski Ośrodek Kultury, email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 95 758 2439. Zajęcia są bezpłatne. Wszystkie informacje dostępne są na www.slubickiportalzdrowia.pl, www.powiatslubicki.pl oraz w mediach lokalnych.

---

Organizatorem wydarzeń, na zlecenie Powiatu Słubickiego jest Słubicki Miejski Ośrodek Kultury. Dni Aktywnego Seniora realizowane są w ramach projektu „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim”, który jest finansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Programu Operacyjnego PL13: Ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu. Kwota dofinansowania wynosi 3 092 757,00 zł.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama