Słubice: 28 maja 2018   |   Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Czy w Słubicach powstanie marina? Przed nami pierwsze spotkanie wodniaków
reklama
reklama

Czy w Słubicach powstanie marina? Przed nami pierwsze spotkanie wodniaków

Rzeka Odra od samego początku determinuje rozwój Słubic. To nie tylko ważny szlak komunikacyjny, ale także miejsce do rozwoju rekreacji i turystki. Ostatnie lata przyniosły poprawę w tym względzie, ale nadal jest wiele do zrobienia. Jednym z kolejnych kroków ma być powstanie mariny z prawdziwego zdarzenia.

Zefir Słubice

Marina to niewielkiej wielkości port z reguły przeznaczony do cumowania jachtów, jednostek pływających małej lub średniej wielkości, prywatnych łódek itp. Często wokół mariny powstają miejsca dla turystów - sanitariaty, miejsca kempingowe, zaplecze gastronomiczne, miejsca do rekreacji i aktywnego wypoczynku.

Impulsem do utworzenia takich miejsc na lubuskim odcinku Odry było powstanie w 2014 roku stowarzyszenia "Odra dla turystów", którego Słubice także są członkiem. Rejsy statkiem Zefir i Laguna, organizowane przez to stowarzyszenie, mnóstwo turystów. Ponadto coraz więcej prywatnych właścicieli, którzy mają własne jachty, łódki czy motorówki, chce podróżować i wypoczywać nad Odrą. Potencjał do rozwoju jest duży, problemem jest jednak brak odpowiedniego zaplecza i infrastruktury portowej w wielu miejscowościach leżących wzdłuż Odry.

Nowoczesną marinę z odpowiednim zapleczem posiada m.in. Nowa Sól, a w ubiegłym roku roku otworzył ją także Głógów. Podobnie ma być w Słubicach. Na pomysł utworzenia takiego miejsca wspólnie wpadli burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz, szef Nadorzańskiego Oddziału WOPR Robert Frydrych oraz prezes stowarzyszenia "Odra dla turystów" Łukasz Kozłowski. To na razie wstępna idea i zanim przyjdzie do jej realizacji inicjatorzy chcą poznać oczekiwania szeroko pojętego środowiska wodniaków. Tak, aby powstanie mariny było dopasowane do oczekiwań i potrzeb lokalnej społeczności.

marina plakat

Pierwsze spotkanie w tej sprawie odbędzie się już 24 kwietnia o godz. 18, oczywiście na pokładzie Zefira. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich, którym temat Odry i jej odpowiedniego zagospodarowania leży na sercu. Podczas godzinnego rejsu będzie okazja do omówienia szczegółów i merytorycznej dyskusji.

Przedsięwzięcie wspiera także portal Słubice24. Będziemy na bieżąco informować o sprawie budowy mariny w Słubicach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama