Słubice: 22 czerwca 2018   |   Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
reklama
reklama

Zdrowe serce w każdym wieku

W Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury seniorzy ćwiczą, tańczą, śpiewają. Uczą się zdrowo odżywiać podczas zajęć dietetyczno-kulinarnych. To wszystko Powiat Słubicki zaplanował dla osób 60+, w ramach projektu „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim”.

dni seniora1

Dni Aktywnego Seniora rozpoczynają się wykładem. Potem na seniorów czeka szereg atrakcyjnych warsztatów – sportowe, taneczne, muzyczne oraz dietetyczno-kulinarne. Uczestnicy warsztatów tańczą, śpiewają, ćwiczą pod okiem instruktorów i trenerów. Uczą się zmieniać nawyki żywieniowe, poprzez np. bardziej dietetyczne przygotowywanie tradycyjnych polskich potraw.

Dzień Aktywnego Seniora kończy się spotkaniem z dietetykiem i kucharzem oraz smakowaniem przygotowanych wspólnie zdrowych potraw. A potem seans filmowy w kinie dla wszystkich uczestników.

Można jeszcze zgłosić się na zajęcia. Organizatorzy zapraszają mieszkańców powiatu słubickiego, osoby powyżej 60 roku życia, które chcą aktywnie spędzić czas i zwiększyć swoją wiedzę w zakresie zdrowego stylu życia i profilaktyki chorób układu krążenia. Zajęcia są bezpłatne.

Wszystkie informacje o zajęciach i programie dostępne są na www.slubickiportalzdrowia.pl, www.powiatslubicki.pl oraz w mediach lokalnych.

dni seniora_2

dni seniora_3

---

Organizatorem wydarzeń, na zlecenie Powiatu Słubickiego jest Słubicki Miejski Ośrodek Kultury. Dni Aktywnego Seniora realizowane są w ramach projektu „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim”, który jest finansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Programu Operacyjnego PL13: Ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu. Kwota dofinansowania wynosi 3 092 757,00 zł.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama