Słubice: 23 kwietnia 2018   |   Imieniny: Jerzy, Wojciech
reklama
reklama

Zdrowe serce w każdym wieku

W Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury seniorzy ćwiczą, tańczą, śpiewają. Uczą się zdrowo odżywiać podczas zajęć dietetyczno-kulinarnych. To wszystko Powiat Słubicki zaplanował dla osób 60+, w ramach projektu „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim”.

dni seniora1

Dni Aktywnego Seniora rozpoczynają się wykładem. Potem na seniorów czeka szereg atrakcyjnych warsztatów – sportowe, taneczne, muzyczne oraz dietetyczno-kulinarne. Uczestnicy warsztatów tańczą, śpiewają, ćwiczą pod okiem instruktorów i trenerów. Uczą się zmieniać nawyki żywieniowe, poprzez np. bardziej dietetyczne przygotowywanie tradycyjnych polskich potraw.

Dzień Aktywnego Seniora kończy się spotkaniem z dietetykiem i kucharzem oraz smakowaniem przygotowanych wspólnie zdrowych potraw. A potem seans filmowy w kinie dla wszystkich uczestników.

Można jeszcze zgłosić się na zajęcia. Organizatorzy zapraszają mieszkańców powiatu słubickiego, osoby powyżej 60 roku życia, które chcą aktywnie spędzić czas i zwiększyć swoją wiedzę w zakresie zdrowego stylu życia i profilaktyki chorób układu krążenia. Zajęcia są bezpłatne.

Wszystkie informacje o zajęciach i programie dostępne są na www.slubickiportalzdrowia.pl, www.powiatslubicki.pl oraz w mediach lokalnych.

dni seniora_2

dni seniora_3

---

Organizatorem wydarzeń, na zlecenie Powiatu Słubickiego jest Słubicki Miejski Ośrodek Kultury. Dni Aktywnego Seniora realizowane są w ramach projektu „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim”, który jest finansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Programu Operacyjnego PL13: Ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu. Kwota dofinansowania wynosi 3 092 757,00 zł.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama