Słubice: 22 czerwca 2018   |   Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
reklama
reklama

Parking przy przychodni lekarskiej będzie płatny

Niedawno wybudowany parking przy przychodni zdrowia nie będzie już bezpłatny. Taką decyzję podjęli właściciele nieruchomości. To wynik notorycznych problemów z nieprawidłowo parkującymi kierowcami.

Parking przychodnia

Parking to teren prywatny, należący do właścicieli gabinetów lekarskich, które znajdują się w przychodni przy ul. Mickiewicza. Powstał głównie z myślą o pacjentach, szczególnie tych którzy mają problemy z poruszaniem się. Niestety parkują tu nie tylko pacjenci, lecz np. osoby robiące zakupy w sąsiednich sklepach.

Nagminne jest także parkowanie w miejscu dla niepełnosprawnych przez osoby do tego nieuprawnione. Dodatkowy problem stanowią samochody zatrzymujące się tuż pod oknami gabinetów lekarskich, nierzadko z włączonym silnikiem, co uniemożlia właściwe badanie pacjentów, szczególnie z użyciem stetoskopu.

Właściciele przez wiele miesięcy liczyli na zmianę podejście kierowców. Publikowali apele w internecie, stawiali nowe znaki a nawet rozmawiali z kierowcami. Wszystko nadaremnie. Teraz przyszedł czas na ostateczny krok.

- Parking będzie płatny. Decyzja już zapadła. Trudno jeszcze oszacować jak będą wyglądać koszty parkowania i na jakich dokładnie zasadach będzie to się opierać. Jesteśmy w tej chwili na etapie wyłaniania firmy, która będzie wszystko obsługiwać - podkreśla Mariusz Dubacki z Lubuskiego Biura Nieruchomości, który jest administratorem obiektu.

Czy odbije się to na kieszeni pacjentów? Jeszcze nie wiadomo. Właściciele parkingu rozważają mniejsze opłaty dla klientów przychodni. Wg M. Dubackiego, na pewno nie ma możliwości zastosowania żetonów, czyli praktycznego rozwiązania znanego m.in. z parkingu przy Galerii Prima. Wszystko ze względu na tylko jeden wjazd na parking i brak możliwości wykonania osobnego wyjazdu.

O sprawie będziemy informować.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama