Słubice: 16 grudnia 2017   |   Imieniny: Albina, Zdzisław
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Czego nauczą w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego? Trwa rekrutacja
reklama
reklama

Czego nauczą w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego? Trwa rekrutacja

Od 1 września na bazie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Rolniczych w Słubicach powstanie nowa placówka edukacyjna. Jaką ofertę przygotowuje Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego i do kogo będzie skierowana? Mamy nowe informacje.

ZSER Słubice
CKZiU stworzy nowe możliwości nauczania

O przekształceniu słubickiego „rolniczaka” w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego pisaliśmy w naszej poprzedniej publikacji. Na utworzenie nowej placówki udało się pozyskać 7,6 mln złotych, z czego 0,5 mln sfinansuje powiat. Centrum przejmie dotychczasowe zobowiązania ZSER, więc uczniowie będą mogli bez problemu kontynuować naukę.

Jakie kierunki kształcenia znajdą się w ofercie CKZiU? Jak podkreślają sami inicjatorzy, celem utworzenia placówki było poszerzenie dotychczasowej oferty edukacyjnej, a także stworzenie możliwości nauki osobom dorosłym. Centrum ma odpowiadać na potrzeby lokalnych pracodawców i ściśle z nimi współpracować. W ramach CKZiU będą funkcjonować następujące kierunki:
  • Technikum Ekonomiczne
  • Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych
  • Technikum Architektury Krajobrazu
  • Technikum Hotelarstwa
  • Wielozawodowa Szkoła Branżowa I stopnia.

Zainteresowani będą mogli skorzystać z dodatkowych form kształcenia w postaci kursów czy warsztatów podnoszących kwalifikacje zawodowe. Przewiduje się organizowanie dla uczniów praktyk i staży, obozów naukowo-zawodowych czy też indywidualnych zajęć z doradcą zawodowym. Już wiadomo, że w ofercie znajdą się m.in. kursy prawa jazdy kat. B i kat. B+E, języka niemieckiego w biznesie, obsługi kasy fiskalnej, obsługi sekretariatu czy obsługi programu księgowego „Płatnik”.

Uczniowie "gastronomika" będą mogli odbyć kurs baristy, kelnera czy barmana oraz wziąć udział w warsztatach piekarniczych, masarniczych czy gastronomicznych. Z kolei przyszłych architektów mogą przyciągnąć warsztaty w zareksie stylizacji ogrodów przydomowych, studium rysunku przestrzennego czy obsługi systemów nawadniających.

Pomimo że CKZiU ruszy formalnie od 1 września, już w tej chwili możliwe jest składanie podań o przyjęcie do technikum lub branżowej szkoły I stopnia. Chętni mogą zasięgnąć informacji na stronie intenetowej lub bezpośrednio w Zespole Szkół Ekonomiczno-Rolniczych w Słubicach.

CKZIU

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się wystrój świąteczny Słubic?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama