Słubice: 27 maja 2018   |   Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Czego nauczą w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego? Trwa rekrutacja
reklama
reklama

Czego nauczą w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego? Trwa rekrutacja

Od 1 września na bazie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Rolniczych w Słubicach powstanie nowa placówka edukacyjna. Jaką ofertę przygotowuje Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego i do kogo będzie skierowana? Mamy nowe informacje.

ZSER Słubice
CKZiU stworzy nowe możliwości nauczania

O przekształceniu słubickiego „rolniczaka” w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego pisaliśmy w naszej poprzedniej publikacji. Na utworzenie nowej placówki udało się pozyskać 7,6 mln złotych, z czego 0,5 mln sfinansuje powiat. Centrum przejmie dotychczasowe zobowiązania ZSER, więc uczniowie będą mogli bez problemu kontynuować naukę.

Jakie kierunki kształcenia znajdą się w ofercie CKZiU? Jak podkreślają sami inicjatorzy, celem utworzenia placówki było poszerzenie dotychczasowej oferty edukacyjnej, a także stworzenie możliwości nauki osobom dorosłym. Centrum ma odpowiadać na potrzeby lokalnych pracodawców i ściśle z nimi współpracować. W ramach CKZiU będą funkcjonować następujące kierunki:
  • Technikum Ekonomiczne
  • Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych
  • Technikum Architektury Krajobrazu
  • Technikum Hotelarstwa
  • Wielozawodowa Szkoła Branżowa I stopnia.

Zainteresowani będą mogli skorzystać z dodatkowych form kształcenia w postaci kursów czy warsztatów podnoszących kwalifikacje zawodowe. Przewiduje się organizowanie dla uczniów praktyk i staży, obozów naukowo-zawodowych czy też indywidualnych zajęć z doradcą zawodowym. Już wiadomo, że w ofercie znajdą się m.in. kursy prawa jazdy kat. B i kat. B+E, języka niemieckiego w biznesie, obsługi kasy fiskalnej, obsługi sekretariatu czy obsługi programu księgowego „Płatnik”.

Uczniowie "gastronomika" będą mogli odbyć kurs baristy, kelnera czy barmana oraz wziąć udział w warsztatach piekarniczych, masarniczych czy gastronomicznych. Z kolei przyszłych architektów mogą przyciągnąć warsztaty w zareksie stylizacji ogrodów przydomowych, studium rysunku przestrzennego czy obsługi systemów nawadniających.

Pomimo że CKZiU ruszy formalnie od 1 września, już w tej chwili możliwe jest składanie podań o przyjęcie do technikum lub branżowej szkoły I stopnia. Chętni mogą zasięgnąć informacji na stronie intenetowej lub bezpośrednio w Zespole Szkół Ekonomiczno-Rolniczych w Słubicach.

CKZIU

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama