Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

Pola Nadziei 2017 (foto)

Wiosennie, radośnie i przede wszystkim... żółto! Tak było 7 kwietnia na akcji Pola Nadziei 2017. Młodzież ze słubickich szkół zebrała 2000 żonkili posadzonych jesienią w ogrodzie parafii NMP Królowej Polski w Słubicach. Następnie ruszyli z nimi w miasto, aby rozdawać je słubiczanom w zamian za dobrowolne datki.

Pola Nadziei 2017

Uroczysta inauguracja akcji pod przewodnictwem proboszcza parafii ks. Tomasza Partyki oraz szefa słubickiego hospicjum Przemysława Szewielińskiego odbyła się równo w południe. Najpierw zebrano wszystkie kwiaty, a następnie pobłogosławieni przez proboszcza młodzi wolontariusze ruszyli w miasto. W zbiórce na rzecz hospicjum nie przeszkodziła im nawet deszczowa pogoda. Napotykani po drodze mieszkańcy Słubic chętnie wrzucali datki do puszek.

W tym miejscu warto podkreślić duże zaangażowanie szkół i samych uczniów. Do zbierania pieniążków zgłosiło się około 150 osób z praktycznie wszystkich szkół z terenu Słubic, a także Kunowic. Na zbiórce pojawili się również podopieczni Naszej Chaty w Cybince, a młodzież z Technikum Leśnego w Starościnie rozdawała wyhodowane w szkole kwiaty we własnej miejscowości.

Wszystko oczywiście dla podopiecznych Hospicjum Domowego św. Wincentego a'Paulo, którzy dzięki finansowej pomocy otrzymają wsparcie w postaci odpowiedniego sprzętu. Ile pieniążków trafiło do żółtych puszek? Tego dowiemy się już po Wielkanocy, po zakończeniu akcji Pola Nadziei, której finał zaplanowano 22 kwietnia podczas uroczystego koncertu.

W Słubicach akcji Pola Nadziei odbywa się już po raz czwarty. Jej pomysłodawcą w skali całego kraju jest Towarzystwo Przyjaciół Chorych im. św. Łazarza w Krakowie. W idei akcji chodzi przede wszystkim o uwrażliwienie ludzi na potrzeby osób chorych i szerzenie idei działań opieki paliatywnej i hospicyjnej. Żonkil jest symbolem nadziei, przypomina o ludziach potrzebujących naszej pomocy i opieki.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama