Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

Seniorzy pojechali po zdrowie

4 kwietnia grupa seniorów z powiatu słubickiego wyjechała na turnus rehabilitacyjny. Na wyjazd do sanatorium w Kudowie Zdroju zakwalifikowało się 50 osób powyżej 60. roku życia, które przeszły badania w ramach projektu zdrowotnego organizowanego przez Powiat Słubicki.

Grupa zebrała się przed budynkiem Starostwa Powiatowego już przed godz. 9.00. Wszyscy w dobrych humorach i ze sporymi bagażami, które ochoczo pakowali do autokaru. – Kiedy wrócimy, to nas nie poznacie – śmiali się uczestnicy, których pożegnał starosta Marcin Jabłoński. – Ten wyjazd doda Wam energii, podreperujecie zdrowie i nabierzecie sił przed nadchodzącymi świętami – mówił.

Na wyjazd do sanatorium w Kudowie Zdroju zakwalifikowało się 50 osób powyżej 60. roku życia, które przeszły badania w ramach projektu. – Kiedy zadzwonili do mnie z zaproszeniem, nie wierzyłam, myślałam, że ktoś robi sobie żarty, w końcu kwiecień to miesiąc prima aprilis – mówiła jedna z uczestniczek wyjazdu prozdrowotnego, zorganizowanego w ramach i projektu „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim”.

Gdy seniorzy spotkali się na Placu Bohaterów – wszystkim dopisywał dobry humor. – Jestem podekscytowana i szczęśliwa – mówiła jedna z uczestniczek. – To będzie na pewno wspaniała przygoda – dodała i weszła do autobusu zająć miejsce.

Co czeka ich podczas turnusu? Na miejscu każdy z uczestników będzie miał zapewnione badania lekarskie, konsultacje z fizjoterapeutą oraz 18 zabiegów rehabilitacyjnych. Ponadto na terenie ośrodka znajduje się basen i sauna – uczestnicy będą mogli z nich korzystać przez cały okres pobytu. Będą też poranne ćwiczenia, np. nordic walking, marszobiegi czy gimnastyka poranna. Nie zabraknie także wieczorków integracyjnych oraz tanecznych. Dodatkowo uczestnicy skorzystają z trzech wycieczek turystycznych.

seniorzy wyjazd_002

seniorzy wyjazd_003

seniorzy wyjazd_005

seniorzy wyjazd_006

---

Kampania realizowana jest w ramach projektu „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim”. Projekt finansowany jest ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Programu Operacyjnego PL13: Ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu. Kwota dofinansowania wynosi 3 092 757,00 zł.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama