Słubice: 26 września 2018   |   Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
reklama
reklama

Seniorzy pojechali po zdrowie

4 kwietnia grupa seniorów z powiatu słubickiego wyjechała na turnus rehabilitacyjny. Na wyjazd do sanatorium w Kudowie Zdroju zakwalifikowało się 50 osób powyżej 60. roku życia, które przeszły badania w ramach projektu zdrowotnego organizowanego przez Powiat Słubicki.

Grupa zebrała się przed budynkiem Starostwa Powiatowego już przed godz. 9.00. Wszyscy w dobrych humorach i ze sporymi bagażami, które ochoczo pakowali do autokaru. – Kiedy wrócimy, to nas nie poznacie – śmiali się uczestnicy, których pożegnał starosta Marcin Jabłoński. – Ten wyjazd doda Wam energii, podreperujecie zdrowie i nabierzecie sił przed nadchodzącymi świętami – mówił.

Na wyjazd do sanatorium w Kudowie Zdroju zakwalifikowało się 50 osób powyżej 60. roku życia, które przeszły badania w ramach projektu. – Kiedy zadzwonili do mnie z zaproszeniem, nie wierzyłam, myślałam, że ktoś robi sobie żarty, w końcu kwiecień to miesiąc prima aprilis – mówiła jedna z uczestniczek wyjazdu prozdrowotnego, zorganizowanego w ramach i projektu „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim”.

Gdy seniorzy spotkali się na Placu Bohaterów – wszystkim dopisywał dobry humor. – Jestem podekscytowana i szczęśliwa – mówiła jedna z uczestniczek. – To będzie na pewno wspaniała przygoda – dodała i weszła do autobusu zająć miejsce.

Co czeka ich podczas turnusu? Na miejscu każdy z uczestników będzie miał zapewnione badania lekarskie, konsultacje z fizjoterapeutą oraz 18 zabiegów rehabilitacyjnych. Ponadto na terenie ośrodka znajduje się basen i sauna – uczestnicy będą mogli z nich korzystać przez cały okres pobytu. Będą też poranne ćwiczenia, np. nordic walking, marszobiegi czy gimnastyka poranna. Nie zabraknie także wieczorków integracyjnych oraz tanecznych. Dodatkowo uczestnicy skorzystają z trzech wycieczek turystycznych.

seniorzy wyjazd_002

seniorzy wyjazd_003

seniorzy wyjazd_005

seniorzy wyjazd_006

---

Kampania realizowana jest w ramach projektu „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim”. Projekt finansowany jest ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Programu Operacyjnego PL13: Ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu. Kwota dofinansowania wynosi 3 092 757,00 zł.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama