Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

Żonkile nadzieją dla podopiecznych hospicjum

Przed nami drugi etap organizowanej od kilku lat akcji „Pola nadziei”. Hospicjum Domowe św. Wincentego a'Paulo zbierze posadzone jesienią żonkile i rozda je słubiczanom w zamian za dobrowolne datki. W akcji pomogą dzieci i młodzież.

Pola nadziei

2000 cebulek żonkili zostało posadzone jesienią ubiegłego roku, o czym pisaliśmy w naszej publikacji. Posadzili je w ogrodzie przy kościele NMP Królowej Polski członkowie hospicjum wraz z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi mieszkańcami Słubic.

Minęły zimowe miesiące i natura przemieniła uśpione w ziemi cebulki w kwitnące kwiaty. 7 kwietnia zostaną one zabrane i rozdane mieszkańcom miasta w zamian za datki na rzecz hospicjum.

W akcji wezmą udział uczniowie słubickich szkół każdego szczebla. Wspomogą ich wychowankowie placówki Nasza Chata z Cybinki i uczniowie Technikum Leśnego w Starościnie. Wszyscy spotkają się w przykościelnym ogrodzie o godzinie 12, a następnie grupami pod opieką opiekunów wyruszą do miasta.

Pole Nadziei Słubice

W czasie wędrówki przez miasto młodzi wolontariusze będą zbierać datki do puszek, a każdy kto wspomoże potrzebujących otrzyma w podziękowaniu żonkila. Jak informują organizatorzy, w tym roku zbiórka nie będzie prowadzona po niedzielnych mszach świętych, więc jeśli ktoś chce pomóc, może to zrobić jedynie w czasie piątkowej zbiórki.

Ubiegłoroczna kwesta pozwoliła zgromadzić dzięki szczodrości słubiczan 7,5 tys. złotych. Jak będzie w tym roku? Jako patron medialny akcji wkrótce poinformujemy naszych czytelników o wynikach zbiórki do żółtych puszek.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama