Słubice: 23 sierpnia 2017   |   Imieniny: Róża, Apolinary, Filip
reklama
reklama

Żonkile nadzieją dla podopiecznych hospicjum

Przed nami drugi etap organizowanej od kilku lat akcji „Pola nadziei”. Hospicjum Domowe św. Wincentego a'Paulo zbierze posadzone jesienią żonkile i rozda je słubiczanom w zamian za dobrowolne datki. W akcji pomogą dzieci i młodzież.

Pola nadziei

2000 cebulek żonkili zostało posadzone jesienią ubiegłego roku, o czym pisaliśmy w naszej publikacji. Posadzili je w ogrodzie przy kościele NMP Królowej Polski członkowie hospicjum wraz z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi mieszkańcami Słubic.

Minęły zimowe miesiące i natura przemieniła uśpione w ziemi cebulki w kwitnące kwiaty. 7 kwietnia zostaną one zabrane i rozdane mieszkańcom miasta w zamian za datki na rzecz hospicjum.

W akcji wezmą udział uczniowie słubickich szkół każdego szczebla. Wspomogą ich wychowankowie placówki Nasza Chata z Cybinki i uczniowie Technikum Leśnego w Starościnie. Wszyscy spotkają się w przykościelnym ogrodzie o godzinie 12, a następnie grupami pod opieką opiekunów wyruszą do miasta.

Pole Nadziei Słubice

W czasie wędrówki przez miasto młodzi wolontariusze będą zbierać datki do puszek, a każdy kto wspomoże potrzebujących otrzyma w podziękowaniu żonkila. Jak informują organizatorzy, w tym roku zbiórka nie będzie prowadzona po niedzielnych mszach świętych, więc jeśli ktoś chce pomóc, może to zrobić jedynie w czasie piątkowej zbiórki.

Ubiegłoroczna kwesta pozwoliła zgromadzić dzięki szczodrości słubiczan 7,5 tys. złotych. Jak będzie w tym roku? Jako patron medialny akcji wkrótce poinformujemy naszych czytelników o wynikach zbiórki do żółtych puszek.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz pomysł budowy basenu w Słubicach?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama