Słubice: 22 czerwca 2018   |   Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
reklama
reklama

Nowy szef marketingu we Frankfurcie

Od marca Frankfurt nad Odrą ma nowego kierownika marketingu miejskiego, kulturalnego i turystycznego. Został nim Stephan Felsberg. Kim jest? Na czym chciałby się skupić w swojej pracy?

marketing ffo

Stephan Felsberg pochodzi z Berlina. Jest absolwentem Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą,gdzie studiował kulturoznawstwo i historię. Edukacyjna ścieżka zawiodła go także na Uniwersytet Jagielloński w Krakowie oraz na Uniwersytet Masaryka w Brnie, gdzie zajmował się badaniami kultury pamięci i polityki historycznej w Polsce i Republice Czeskiej. W latach 2005-2015 był członkiem zarządu Instytutu Historii Stosowanej, a w latach 2009-2013 sprawował funkcję prezesa Instytutu w jego obu siedzibach – we Frankfurcie nad Odrą i Berlinie. Interesuje go historia i w jej kontekście dialog interkulturowy w Europie Środkowo-Wschodniej.

Jeśli chodzi o dotychczasową działalność Stephana Felsberga, to był to m.in. inicjatorem wpisania budynku dawnego kina „Piast” w Słubicach do rejestru zabytków województwa lubuskiego (2008). Wspierał także projekt „Ścieżki edukacyjnej po historycznych miejscach Słubic” (2010), jak również pomógł w wydaniu dwujęzycznej monografii cmentarza żydowskiego w Słubicach „Makom tow – dobre miejsce” autorstwa Eckarda Reißa (2012). Włączył się w organizację Festiwalu Kina Utraconego „NO PIAST” w Słubicach (2013). Ostatnie jego zajęcie to produkcja klipów wideo i komiksów o tematyce historycznej w firmie „Die Kulturingenieure”.

Jak wyobraża sobie pracę na nowym stanowisku? Chciałby skupić się na transgranicznej współpracy między Słubicami a Frankfurtem i tworzyć marketing turystyczny dla obu miast. Do podjęcia nowego wyzwania zawodowego przekonał go polsko-niemiecki charakter tego zajęcia. Cieszy go możliwość współorganizowania ponadnarodowych wydarzeń w Forum Kleista, Hali Koncertowej, halach targowych czy festiwali pod wspólną marką obu miast. W nowej pracy na pewno przyda mu się posiadana biegła znajomość języka polskiego. Dodatkowo bardzo dobrze mówi po czesku i angielsku.

[Fot. Roland Semik]
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama