Słubice: 22 kwietnia 2018   |   Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz
reklama
reklama

Nowy szef marketingu we Frankfurcie

Od marca Frankfurt nad Odrą ma nowego kierownika marketingu miejskiego, kulturalnego i turystycznego. Został nim Stephan Felsberg. Kim jest? Na czym chciałby się skupić w swojej pracy?

marketing ffo

Stephan Felsberg pochodzi z Berlina. Jest absolwentem Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą,gdzie studiował kulturoznawstwo i historię. Edukacyjna ścieżka zawiodła go także na Uniwersytet Jagielloński w Krakowie oraz na Uniwersytet Masaryka w Brnie, gdzie zajmował się badaniami kultury pamięci i polityki historycznej w Polsce i Republice Czeskiej. W latach 2005-2015 był członkiem zarządu Instytutu Historii Stosowanej, a w latach 2009-2013 sprawował funkcję prezesa Instytutu w jego obu siedzibach – we Frankfurcie nad Odrą i Berlinie. Interesuje go historia i w jej kontekście dialog interkulturowy w Europie Środkowo-Wschodniej.

Jeśli chodzi o dotychczasową działalność Stephana Felsberga, to był to m.in. inicjatorem wpisania budynku dawnego kina „Piast” w Słubicach do rejestru zabytków województwa lubuskiego (2008). Wspierał także projekt „Ścieżki edukacyjnej po historycznych miejscach Słubic” (2010), jak również pomógł w wydaniu dwujęzycznej monografii cmentarza żydowskiego w Słubicach „Makom tow – dobre miejsce” autorstwa Eckarda Reißa (2012). Włączył się w organizację Festiwalu Kina Utraconego „NO PIAST” w Słubicach (2013). Ostatnie jego zajęcie to produkcja klipów wideo i komiksów o tematyce historycznej w firmie „Die Kulturingenieure”.

Jak wyobraża sobie pracę na nowym stanowisku? Chciałby skupić się na transgranicznej współpracy między Słubicami a Frankfurtem i tworzyć marketing turystyczny dla obu miast. Do podjęcia nowego wyzwania zawodowego przekonał go polsko-niemiecki charakter tego zajęcia. Cieszy go możliwość współorganizowania ponadnarodowych wydarzeń w Forum Kleista, Hali Koncertowej, halach targowych czy festiwali pod wspólną marką obu miast. W nowej pracy na pewno przyda mu się posiadana biegła znajomość języka polskiego. Dodatkowo bardzo dobrze mówi po czesku i angielsku.

[Fot. Roland Semik]
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama