Słubice: 18 stycznia 2018   |   Imieniny: Piotr, Małgorzata
reklama
reklama

Zaopiekowali się ząbkami ponad 500 dzieci (foto/audio)

W ramach programu profilaktycznego pt. „Zaopiekuj się z nami swoimi ząbkami 2017” przebadano ponad 500 dzieci. Akcja objęła przedszkolaki, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Słubice. Dzieci wzięły również udział w konkursie plastycznym.

stomatologia przeglady
Stomatologia Słubice przebadała ponad 500 dzieci (fot. UM Słubice)

Przedsięwzięcie zorganizowane przez Stomatologię Słubice we współpracy z firmami 3M ESPE i Colgate oraz Urzędem Miejskim w Słubicach objęło ponad 500 dzieci z terenu naszej gminy. O co chodzi w całej akcji? Posłuchajmy co mówi Bohdan Starzyński, szef Stomatologii Słubice, jeden z pomysłodawców programu.Sama akcja była przeprowadzony kilkuetapowo. W pierwszej kolejności dzieci objęte programem zostały poddane przeglądom stomatologicznym. Od 8 marca dentyści sprawdzili stan uzębienia dzieci, prawidłowość zgryzu oraz poziom płytki nazębnej i kamienia. Tam gdzie było to konieczne polakowali zęby. Instruowali także jak dbać o higienę jamy ustnej.

Koszty przeglądów profilaktycznych, ponad 100 tys. złotych, zostały pokryte przez partnerów akcji - Stomatologię Słubice, 3M ESPE oraz Colgate. Po badaniu każde dziecko otrzymało pisemną informację dla rodziców na temat zalecanego dalszego leczenia. Oprócz tego 40 dzieci, u których stomatolodzy stwierdzili największe problemy dentystyczne, zostanie poddana kompleksowemu leczeniu na koszt gminy. W budżecie zabezpieczono na ten cel 30 tys. złotych. O tym, że warto wspierać tego typu akcje, mówi wiceburmistrz Słubic Roman Siemiński.Ważnym elementem akcji był konkurs plastyczny pod hasłem „Zdrowe zęby – piękny uśmiech”. Mogły wziąć w nim udział wszystkie chętne dzieci z terenu gminy Słubice - od przedszkolaków do gimnazjalistów. Na konkurs wpłynęło łącznie 221 prac wykonanych rozmaitymi technikami plastycznymi. W jury, które oceniało prace, znaleźli się Bohdan Starzyński ze Stomatologii Słubice, Sabina Matkowska i Beata Bielecka z Urzędu Miejskiego w Słubicach oraz przedstawiciele partnerów medialnych akcji: Marta Szymańska-Ptak (HTS) i Marcin Kiedrowicz (Słubice24). Wybór nie był łatwy, bo prace stały na bardzo wysokim poziomie.

zabki nagrody
Autorzy najciekawszych prac otrzymali nagrody (fot. UM Słubice)

Ostatecznie przyznano 3 nagrody główne (po 1 w każdej  kategorii wiekowej) oraz 20 wyróżnień. Uroczyste podsumowanie wraz z wręczeniem nagród odbyło się 31 marca w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Poniżej lista nagrodzonych.

Nagrody główne, elektryczne szczoteczki do zębów, które ufundowała Stomatologia Słubice, otrzymali:
 • Marcel Piskunowicz z przedszkola „Miś Uszatek”,
 • Urszula Tomczak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach,
 • Gosia Kwiecińska z Gimnazjum nr 2 w Słubicach.
Wyróżnienia w postaci dyplomów i kosmetyczek z artykułami do pielęgnacji jamy ustnej, które ufundowała firma Colgate - partner akcji, otrzymali:
 • Aleksandra Bejenka i Natasza Makówka z „Misia Uszatka”,
 • Bianka Fornalczyk, Paulina Bielak i Julia Marycka z „Jarzębinki”,
 • Zosia Starczewska z „Krasnala Hałabały”,
 • Filip Wojtysiak z "Super Dziecka",
 • Nadia Dusza z „Pinokia”,
 • Krystian Kutasiewicz i Aleksandra Stań z SP Golice,
 • Natalia Gronek i Zosia Nowicka z SP3 Słubice,
 • Piotr Michalski, Eryk Połeć, Julian Łowiecki, Błażej Maciaszczyk, Zuzanna Kaliska, Paula Jastrzębska z SP2 Słubice,
 • Paulina Łyżwińska i Alicja Parzyjagła z Gimnazjum nr 2 w Słubicach.
Zapraszamy do obejrzenia wyróżnionych prac w naszej fotogalerii.


Przedsięwzięcie zorganizowane przez Stomatologię Słubice we współpracy z firmami 3M ESPE i Colgate oraz Urzędem Miejskim w Słubicach objęło ponad 500 dzieci z terenu naszej gminy. Skąd pomysł na taką akcję? Posłuchajmy co mówi Bohdan Starzyński, szef Stomatologii Słubice, jeden z organizatorów programu.

 

(plik audio)

 

Sama akcja była przeprowadzony kilkuetapowo. W pierwszej kolejności dzieci objęte programem zostały poddane przeglądom stomatologicznym. Dentyści sprawdzili stan uzębienia dzieci, prawidłowość zgryzu oraz poziom płytki nazębnej i kamienia. Tam gdzie było to konieczne polakowali zęby, a tak poinstruowali jak zadbać o higienę jamy ustnej.

 

Koszty przeglądów profilaktycznych, ponad 100 tys. złotych zostały pokryte przez partnerów akcji - Stomatologię Słubice, 3M ESPE oraz Colgate. Po badaniu każde dziecko otrzymało pisemną informację dla rodziców na temat zalecanego dalszego leczenia. Oprócz tego 40 dzieci, u których stomatolodzy stwierdzili największe problemy dentystyczne, zostanie poddana kompleksowemu leczeniu na koszt gminy. W budżecie zabezpieczono na ten cel 30 tys. złotych. Co o całej akcji mówi wiceburmistrz Słubic Roman Siemiński?

 

(plik audio)

 

Jednym z etapów zaplanowanych działań był konkurs plastyczny dla dzieci pod hasłem „Zdrowe zęby – piękny uśmiech”. Mogły wziąć w nim udział wszystkie dzieci od przedszkolaków do gimnazjalistów z terenu gminy Słubice. Prace można było wykonać dowolną techniką. Na konkurs wpłynęło łącznie 221 prac. W jury znaleźli się Bohdan Starzyński ze Stomatologii Słubice, Sabina Matkowska i Beata Bielecka z Urzędu Miejskiego w Słubicach oraz przedstawiciele partnerów medialnych akcji: Marta Szymańska- Ptak z Telewizji HTS i Marcin Kiedrowicz z portalu Słubice24.pl. Wręczenie nagród miało miejsce w trakcie uroczystości 31 marca w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Przyznano 3 nagrody główne i aż 20 wyróżnień. Kto je otrzymał? Poniżej lista nagrodzonych.

 

Nagrody główne, elektryczne szczoteczki do zębów, które ufundowała Stomatologia Słubice, otrzymali:

Marcel Piskunowicz z przedszkola „Miś Uszatek”

Urszula Tomczak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach

Gosia Kwiecińska z Gimnazjum nr 2 w Słubicach

 

Wyróżnienia w postaci dyplomów i kosmetyczek z artykułami do pielęgnacji jamy ustnej, które ufundowała firma Colgate - partner akcji, otrzymali:

Aleksandra Bejenka i Natasza Makówka z „Misia Uszatka”

Bianka Fornalczyk, Paulina Bielak i Julia Marycka z przedszkola „Jarzębinka”

Zosia Starczewska z „Krasnala Hałabały”

Filipa Wojtysiaka Niepublicznego Przedszkola Super Dziecko

Nadia Dusza z „Pinokia”

Krystian Kutasiewicz i Aleksandra Stań ze Szkoły Podstawowej w Golicach

Natalia Gronek i Zosia Nowicka ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Piotr Michalski, Eryk Połeć, Julian Łowiecki, Błażej Maciaszczyk, Zuzanna Kaliska, Paula Jastrzębska ze Szkoły Podstawowej nr 2

Paulina Łyżwińska i Alicja Parzyjagła z Gimnazjum nr 2

 

Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych prac w naszej fotogalerii.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się nowy herb powiatu słubickiego?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama